הכנס את החיפוש שלך

היהלום בספורט התחרותי בישראל

היהלום בספורט התחרותי בישראל

החזון

“קידום ספורטאי ההישג הצעירים של מדינת ישראל למצוינות ולמובילות (ניצחון) בזירה הלאומית והבין-לאומית וחיזוק נבחרות ישראל, תוך הטמעת ערכי יסוד של דבקות במשימה, השקעה, הוגנות, אחריות חברתית, עבודת צוות וישראליות”.

השיטה

לשתף פעולה עם איגודי הספורט ויחידות המכון בקידומם של ספורטאים צעירים מצטיינים וטיפוחם – לטובת שיפור ההישגים בזירה הלאומית והבין-לאומית ולחיזוק נבחרות ישראל.

מי אנחנו

האקדמיה למצוינות בספורט הוקמה במכון וינגייט בשנת 1990 במטרה לאפשר לספורטאים צעירים בעלי כישורים ויכולות לממש את הפוטנציאל הספורטיבי שלהם בתנאי אימון מיטביים ולהביאם להישגים בתחרויות בין-לאומיות, לצד מיצוי הפוטנציאל האקדמי והאזרחי הטמון בהם. זאת באמצעות תנאי אימון מיטביים לרבות, העמדת מאמנים לאומיים, צוות רפואי ומקצועי, ומתקני ספורט מתאימים.
האקדמיה פועלת בשיתוף איגודי הספורט, מנהל הספורט והיחידה לספורט הישגי מאז הקמתה, והספורטאים צעירים שוהים בה בתנאי פנימייה מלאים. כל אחת משכבות הגיל של הספורטאים חניכי האקדמיה מלווה על ידי צוות חינוכי הנמצא עימם במתקני האקדמיה במכון וינגייט.
כיום, בשנת הלימודים תשפ”א, האקדמיה מונה כ-150 ספורטאים וספורטאיות ב-9 ענפי ספורט וב-12 קבוצות אימון:
ג’ודו בנים ובנות, טניס שולחן, טריאתלון, כדורגל בנות, כדורסל בנות, כדורעף אולמות בנים ובנות, כדורעף חופים, כדורמים ושחייה.

כיצד נראה יום בחיי חניך באקדמיית וינגייט למצוינות?

יום בחיי ספורטאי באקדמיית וינגייט למצוינות בספורט מתחיל בשעה 6:00 בבוקר ומסתיים בשעה 22:00 בשעת כיבוי האורות. סדר היום כולל כ־5 שעות אימונים – חלקן בשעות הבוקר המוקדמות, לפני היציאה לבית-הספר – וחלקן בשעות אחר הצוהריים והערב. זאת ועוד, מערכת השעות הבית ספרית מותאמת אף היא לשעות אימוני הספורטאים.
בוגרי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט מסיימים י”ב עם תעודת בגרות וכן עם תעודת מדריך בענף הספורט שבו הם מתאמנים, כחלק מתוכנית לימודיהם.

מטרות האקדמיה

• הגדלת מספר ספורטאי האקדמיה בנבחרות ישראל בענפי הכדור הקבוצתיים ושיפור מיקומן של נבחרות ישראל בזירה הבין-לאומית.
• הגדלת מספר ספורטאי האקדמיה ובוגריה בענפים האישיים המעפילים לשלבי הגמר בתחרויות בזירה הבין-לאומית.
• השגת תעודת בגרות איכותית ע”י כל אחד ואחת מספורטאי האקדמיה.
• חינוך ספורטאי וספורטאיות האקדמיה לאזרחות משמעותית ולהובלה בחברה.
• קיום מסגרת המשך לספורטאי ולספורטאיות האקדמיה המצטיינים – בשיתוף איגודי הספורט ומנהל הספורט.
• נדגיש כי האקדמיה תתמקד בספורטאים הצעירים המצטיינים, בעלי הפוטנציאל ההישגי הגבוה ביותר ברמה הלאומית והבין-לאומית.

כיצד מתקבלים לאקדמיית וינגייט למצוינות בספורט?

הקבלה לאקדמיית וינגייט למצוינות בספורט מתבצעת במספר שלבים:
השלב הראשון – התאמה מקצועית:
הליכי האיתור והמיון לאקדמיית וינגייט מבוצעים על ידי איגודי הספורט.
הקריטריונים לקבלה מפוקחים ומאושרים על ידי היחידה לצעירים ביחידה לספורט הישגי והוועדה המקצועית במכון וינגייט.

השלב השני – התאמה אישית ולימודית:
ההתאמה נבחנת על ידי הנהלת האקדמיה וצוות בית הספר “חוף השרון”.

השלב השלישי – התאמה פסיכולוגית, פיזיולוגית ורפואית:
הבדיקה מתבצעת על ידי המרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט. נציין כי בשלב זה נערכים גם מבדקים פסיכולוגיים.

אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

צור קשר
טלפון כללי מכון וינגייט
3063*
3063*
אקדמיית וינגייט
09-8639469
09-8639469 /
09-8639471
09-8639471
היכל התהילה

היכל התהילה

חניכי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט ובוגריה זוכים לאורך השנים בהישגים מדהימים בספורט בזירה הבין-לאומית, ביניהם מדליות רבות באליפויות עולם ואירופה והעפלה למקצי גמר אולימפיים. שמות הספורטאים והספורטאיות שהגיעו להישגים משמעותיים מוטבעים על קיר התהילה הממוקם בכניסה לאקדמיה. בחינת ההישגים ובחירת הספורטאים מתבצעת על פי קריטריונים קשוחים שנקבעו עם ייסודו של קיר התהילה, על ידי ועדת קריטריון. הקיר מחולק להישגים ברמת הנוער ולהישגים ברמת הבוגרים.

תוצאות סינון

שחייה

איתן אורבך
איתן אורבך
  • 1994
    אלוף אירופה לנוער, 200 מ' גב
  • 1996
    גמר אולימפי במשחה שליחים
  • 1997
    סגן אלוף אירופה, 100 מ' גב
  • 1998
    מקום שלישי באירופה (בבריכות 50 מ')
  • 1999
    מקום שלישי באירופה, 100 מ' גב (בבריכות 25 מ')
  • 2000
    גמר אולימפי אישי, 100 מ' גב
איליה אייזנשטוק
איליה אייזנשטוק
  • 2004
    אלוף אירופה לבתי ספר, 100 מ' גב
עדי ביכמן
עדי ביכמן
  • 1997
    מדליית כסף 400 מעורב אישי, ומדליית ארד 200 מעורב אישי, במשחקים האירופיים לנוער eyof
  • 1998
    מדליית כסף ושלוש מדליות ארד במשחקים האולימפיים העולמיים לנוער
  • 1999
    שתי מדליות ארד באליפות אירופה לנוער בשחייה
  • 2000
    חברת הסגל האולימפי למשחקי סידני
  • 2000
    מקום חמישי באליפות אירופה לבוגרים בשחייה תשע מדליות זהב ומדליית כסף במשחקי הים התיכון לקדטים
אניה גוסטומלסקי
אניה גוסטומלסקי
  • 2001
    גמר אליפות העולם במשחה ל-100 מ' גב
  • 2004
    גמר אליפות אירופה
  • 2004
    חברת הסגל האולימפי למשחקי אתונה
יואב גת
יואב גת
  • 1995
    eyof מדליית זהב, 200 מ' גב
  • 1996
    אליפות אירופה, מדליית כסף 200 מ' גב
  • 1998
    סגן אלוף אירופה לנוער, 200 מ' גב
  • 2000
    חצי גמר משחקים אולימפיים, 200 מ' גב
  • 2000
    מקום שלישי באירופה, 200 מ' גב
  • 2002
    גמר אליפות עולם, 200 מ' גב
  • 2002
    סגן אלוף אירופה, 200 מ' גב (בבריכות 25 מ')
מיקי חליקה
מיקי חליקה
  • 1995
    אליפות אירופה, מדליית ארד 400 מ' מעורב
  • 1995
    מדליית ארד באליפות אירופה לנוער
  • 1999
    סגן אלוף אירופה ב-400 מ' מעורב אישי
  • 2000
    מקום עשירי במשחקים האולימפיים
  • 2000
    מדליית ארד באליפות העולם, 400 מ' מעורב אישי (בבריכות 25 מ')
  • 2001
    מדליית ארד באליפות אירופה, 400 מ' מעורב אישי (בבריכות 25 מ')
נדב כוכבי
נדב כוכבי
  • 2003
    אלוף העולם לבתי ספר ב-100 מ' פרפר
גל נבו
גל נבו
  • 2005
    שני גמרים באליפות אירופה לנוער
  • 2016
    חבר המשלחת האולימפית לריו. מדליית כסף 200 מ' מעורב באליפות אירופה
רותם פלד
רותם פלד
  • 1999
    מדליית זהב ב-100 מ' פרפר במשחקים האולימפיים לנוער ( (eyof
טל שפייזר
טל שפייזר
  • 1998
    משחקי הנוער העולמיים מדליית ארד 4x100 מעורב
ארז פרן
ארז פרן
  • 2003
    אלוף העולם לבתי ספר ב-200 מ' פרפר
  • 2005
    מקום 20 באליפות העולם לבוגרים
מיקה שלזינגר
מיקה שלזינגר
  • 2005
    גמר אליפות אירופה לנוער
יוליה בנך
יוליה בנך
  • 2008
    אליפות אירופה מדליית ארד 100 מ' חזה
יעקב טומרקין
יעקב טומרקין
  • 2010
    אליפות אירופה לנוער, מדליית זהב 100 מ' גב, מדליית ארד 200 מ' גב
  • 2010
    המשחקים האולימפיים לנוער, מדליית כסף 100 מ' גב מדליית כסף 200 מ' גב
  • 2016
    חבר המשלחת האולימפית לריו, מדליית כסף 200 מ' גב באליפות אירופה
דוד גמבורג
דוד גמבורג
  • 2010
    אליפות אירופה לנוער, מדליית ארד 100 מ' גב
איתי גולדפדן
איתי גולדפדן
  • 2014
    אליפות אירופה מדליית כסף 100 מ' חזה
אלון שמי
אלון שמי
  • 2016
    אליפות אירופה לנוער מדליית ארד 4x200 חופשי
  • 2017
    אליפות אירופה לנוער מדליית ארד 4x200 חופשי
דניס לוקטב
דניס לוקטב
  • 2016
    אליפות אירופה, מדליית ארד 4x200 חופשי
  • 2017
    אליפות אירופה לנוער מדליית ארד 4x200 חופשי
  • 2018
    אליפות אירופה לנוער מדליית זהב 200 מ' חופשי, אליפות אירופה מדליית זהב לנוער שליחים 4*200 מ' חופשי, אולימפיאדת הנוער מדליית ארד 200 מ' חופשי
איתי כרמי
איתי כרמי
  • 2017
    אליפות אירופה לנוער, מדליית ארד 4x200 חופשי
תומר פרנקל
תומר פרנקל
  • 2018
    אליפות אירופה לנוער מדליית זהב 100 מ' חופשי , אליפות אירופה לנוער מדליית זהב שליחים 4*200 מ' חופשי
בר סלובייצ’יק
בר סלובייצ’יק
  • 2018
    מדליית זהב אליפות אירופה לנוער שליחים 4*200 חופשי
אנסטסיה גורבנקו
אנסטסיה גורבנקו
  • 2018
    מדליית זהב 200 מ' מעורב באולימפיאדת הנוער
  • 2019
    מדליית כסף ב-50 מ' גב ומדליית כסף ב-200 מ' מ.א באליפות אירופה לנוער

ג'ודו

אודי וקס
אודי וקס
  • 1998
    אליפות עולם מדליית ארד עד 60 ק"ג
  • 1999
    מדליית ארד באליפות העולם בג'ודו עד גיל 20
  • 2003
    מקום חמישי באליפות אירופה לבוגרים
  • 2004
    חבר הסגל האולימפי למשחקי אתונה
נועה לאור
נועה לאור
  • 2002
    מדליית כסף באליפות אירופה בג'ודו עד גיל 20 עד 70 ק"ג
ניצן מזור
ניצן מזור
  • 2001
    מדליית זהב בג'ודו במשחקים האולימפיים לנוער (eyof) עד 66 ק"ג
מיכל פיינבלט
מיכל פיינבלט
  • 2002
    אליפות אירופה, מדליית ארד עד 52 ק"ג עד גיל 20
  • 2003
    אליפות אירופה, מדליית ארד עד 52 ק"ג עד גיל 20
  • 2004
    חברת הסגל האולימפי למשחקי אתונה
יואל רוזבוזוב
יואל רוזבוזוב
  • 2002
    מקום חמישי באליפות אירופה בג'ודו
  • 2004
    סגן אלוף אירופה בג'ודו
  • 2004
    חבר הסגל האולימפי למשחקי אתונה
  • 2005
    סגן אלוף אירופה
גילה שיקלי
גילה שיקלי
  • 2000
    מקום חמישי באליפות אירופה לנוער בג'ודו
אליס שלזינגר
אליס שלזינגר
  • 2003
    מדליית ארד במשחקים האולימפיים לנוער ( (eyofבג'ודו עד 52 ק"ג
  • 2004
    אלופת אירופה בג'ודו לנערות עד גיל 16
  • 2004
    מדליית ארד באליפות העולם עד גיל 20 עד 57 ק"ג
  • 2005
    מקום תשיעי באליפות העולם לבוגרות
  • 2005
    אליפות אירופה, מדליית ארד עד 63 ק"ג
  • 2006
    אליפות אירופה, מדליית כסף עד 63 ק"ג
  • 2007
    אליפות אירופה, מדליית זהב עד 63 ק"ג
נעם שמי
נעם שמי
  • 1998
    אליפות אירופה מדליית ארד עד 81 ק"ג
  • 1999
    מדליית ארד באליפות אירופה בג'ודו עד גיל 20
בר פרין
בר פרין
  • 2011
    מדליית ארד במשחקים האולימפיים לנוער ( (eyofעד 63 ק"ג
טומי ארשנסקי
טומי ארשנסקי
  • 2007
    eyof, מדליית כסף עד 50 ק"ג
  • 2014
    מדליית ארד עד 60 ק"ג באליפות אירופה
ברוך שמאילוב
ברוך שמאילוב
  • 2014
    אליפות עולם מדליית ארד עד 66 ק"ג
  • 2014
    אליפות אירופה מדליית זהב עד 66 ק"ג
  • 2014
    אליפות אירופה עד 23 מדליית זהב עד 66 ק"ג
רז הרשקו
רז הרשקו
  • 2015
    אליפות אירופה, מדליית זהב עד 70 ק"ג
  • 2015
    eyof, מדליית כסף עד 78 ק"ג
  • 2017
    אליפות אירופה עד גיל 23, מדליית כסף 78+ ק"ג
  • 2018
    אליפות אירופה מדליית ארד עד גיל 23 משקל 78+
אלכס רסקופין
אלכס רסקופין
  • 2016
    אליפות אירופה עד גיל 23, מדליית ארד עד 66 ק"ג

טריאטלון

רון דרמון
רון דרמון
  • 2016
    חבר המשלחת האולימפית לריו
שחר שגיב
שחר שגיב
  • 2016
    מקום שלישי אליפות אירופה עד גיל 23
רן שגיב
רן שגיב
  • 2019
    מדליית ארד באליפות העולם עד גיל 23 בשווייץ

טניס

נעם אוקון
נעם אוקון
  • 2002
    מקום 90 בדירוג העולמי בטניס מחבט מספר 1 בישראל חבר נבחרת הדייויס של ישראל
הראל לוי
הראל לוי
  • 2001
    מקום 30 בדירוג הטניס העולמי מחבט טניס מספר אחת בישראל חבר נבחרת הדיויס של ישראל
שחר פאר
שחר פאר
  • 2001
    ניצחון באורנג' בול (אליפות העולם בטניס לבנות 14)
  • 2004
    ניצחון בטורניר טניס עולמי לנוער אוסטרליה, חצי גמר us open נוער
  • 2005
    מקום 48 בדירוג העולמי לבוגרות
אנדי רם ויוני ארליך
אנדי רם ויוני ארליך
  • 2003
    חצי גמר זוגות ווימבלדון
  • 2004
    חברי הסגל האולימפי למשחקי אתונה חברי נבחרת הדיוויס של ישראל

התעמלות מכשירים

מיכל שחף
מיכל שחף
  • 1994
    אלופת אירופה לנוער בהתעמלות מכשירים, מדליית זהב קפיצות

טניס שולחן

נבחרת הקדטים של ישראל
נבחרת הקדטים של ישראל
  • 1994
    אליפות אירופה, מדליית ארד לקבוצות לנבחרת הקדטים של ישראל ומדליית כסף בקדטים יחידים ליניב שרון. הרכב הנבחרת: יניב שרון, שמעון קלברס, שמעון רבינוביץ, רון דוידוביץ. צוות המאמנים: צקה רטהויז רז ואיסק כהן.

כדורסל

נבחרת העתודה 2017
נבחרת העתודה 2017
  • 2017
    תמיר בלאט, יובל זוסמן, נתנאל ארצי, טום ספיר, רועי הובר, מיכאל מושקוביץ, עומר כהן מקום 2 אליפות אירופה עד גיל 20
נבחרת העתודה 2018
נבחרת העתודה 2018
  • 2018
    יובל זוסמן, מיכאל מושקוביץ, עידו פליישר ונועם אביבי מדליית זהב באליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20
נבחרת העתודה 2019
נבחרת העתודה 2019
  • 2019
    יאיר קרביץ ונועם אביבי מדליית זהב באליפות אירופה עד גיל 20 עם נבחרת העתודה של ישראל
שינוי גודל פונט
ניגודיות