הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

בדרך לשוויון מגדרי במשחקים האולימפיים פריז 2024

בדרך לשוויון מגדרי במשחקים האולימפיים פריז 2024

מאת: מארי-רוז גוטמן
חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי, אתנה
10 - 03 - 24

עם הפנים למשחקים האולימפיים פריז 2024, יום האישה הבין-לאומי הוא הזדמנות מצוינת לציין שגם השנה אחוז הספורטאיות במשלחת הישראלית צפוי לנוע סביב 50%. יעלה גם מספר נשות המעטפת הרפואית במשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים פריז 2024

יום האישה הבין-לאומי 2024: מבט אל המשלחת הישראלית המתגבשת למשחקים האולימפיים פריז 2024, מגלה כי דעתם של מי שעדיין מוטרדים מסוגיות של שוויון מגדרי בספורט ההישגי יכולה לנוח, לפחות בהקשר של ייצוג: גם הפעם מסתמן כי אחוז הספורטאיות במשלחת לפריז ינוע סביב 50% (אם לא ניקח בחשבון את נבחרת כדורגל הגברים המונה 18 ספורטאים) – מגמה הנמשכת מאז המשחקים האולימפיים לונדון 2012.

עובדה משמעותית לא פחות היא שעל חלק משמעותי מהתקוות למדליות ישראליות בפריז 2024, כמו למשל בענפי ההתעמלות, השיט והג׳ודו, חתומות נשים.

 

״נתון מעניין נוסף הוא שלראשונה במשחקים האולימפיים פריז 2024 אחוז הספורטאיות יהווה 50% בקרב כלל הספורטאים שישתתפו בפריז 2024!״ אומרת סהר אלוני, ראשת תחום הישגי ביחידה לספורט הישגי במכון וינגייט, ומוסיפה: ״עם זאת, עדיין ישנם ענפים אולימפיים הפתוחים רק בפני נשים. למשל רק השנה, לראשונה במשחקים האולימפיים, ניתן יהיה בפריז 2024 לשלב גבר בתרגיל הקבוצתי בשחייה אומנותית״.

סהר אלוני, המרכזת גם את הטיפול במעטפת הרפואית שולחת זרקור גם אל היבט זה ומבשרת כי ״השנה מהמרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט, תצאנה לפריז 2024 יותר נשים מאי פעם. לד״ר לובה גליצקיה, רופאת המשלחת, ולד״ר מיה קלה בנצור, הפיזיותרפיסטית הראשית, תצטרפנה השנה גם ד״ר דליה נבות, רופאת ענפי השיט וגלישת הרוח, ד״ר עידית שוב, רופאת ענפי האתלטיקה, האופניים והטריאתלון והפיזיותרפיסטית סאסקיה בלום המלווה את נבחרת גלישת הרוח, נשות מקצוע מעולות שיחזקו משמעותית את הליווי הרפואי של ספורטאיות וספורטאי המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים פריז 2024״.

 

אלופות שלנו! גאים בספורטאיות של ישראל, במאמנות, במנהלות, באנשי המעטפת ובאיגודי הספורט וגופי הרוחב ומודים על העשייה ושיתוף הפעולה למען קידום הספורט האולימפי, הפראלימפי והעממי בישראל. יום האישה שמח🔝💐💚

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ד"ר שרגל: "ייעודנו הוא בקידום הספורט ההישגי בישראל"

ד"ר שרגל: "ייעודנו הוא בקידום הספורט ההישגי בישראל"

ספורט הישגי, רפואת ספורט ושיקום, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר, מאמרים, מכון וינגייט
18 - 07 - 2024
קרא עוד
לפני פריז: ועדת החינוך של הכנסת במכון וינגייט

לפני פריז: ועדת החינוך של הכנסת במכון וינגייט

חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט, ספורט הישגי
11 - 07 - 2024
קרא עוד
בראייה נטורופתית: ה-C והסידן באורח החיים הבריא

בראייה נטורופתית: ה-C והסידן באורח החיים הבריא

ביה"ס למאמנים ולמדריכים, מאמרים, תזונה, רפואה משלימה, תזונה טבעית
27 - 06 - 2024
קרא עוד
בקרוב: תיכון לספורטאי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

בקרוב: תיכון לספורטאי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט, ספורט הישגי
27 - 06 - 2024
קרא עוד