הכנס את החיפוש שלך

יעקב טומרקין מונה לראש תחום השחייה בביה”ס למאמנים

יעקב טומרקין מונה לראש תחום השחייה בביה”ס למאמנים

מאת: marie
חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
21 - 12 - 20

השחיין האולימפי יוביל את מערך קורסי המאמנים והמדריכים בענף השחייה של ביה”ס. טומרקין, הנתון בעיצומה של שנה אולימפית, ייכנס לתפקידו בהדרגה בהנחייתו של חנן גלעד, ראש התחום היוצא. טומרקין: “אתרום מניסיוני העשיר ואנחיל את עולם השחייה המודרני”. שי אברהמי, מנכ”ל מכון וינגייט: “אנו שמחים על הצטרפותו של יעקב טומרקין, אחד משחייני המופת של ישראל בכל הזמנים והשראה לשחייני העתיד של ישראל”

השחיין האולימפי, יעקב טומרקין, יוביל את תחום לימודי השחייה בבית הספר למאמנים ולמדריכים ע”ש נט הולמן, במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט.

טומרקין בן ה-28, נשוי ואב לשתי בנות, בוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, ובוגר קורס ייחודי למאמני שחייה אולימפיים, ימלא את תפקיד ראש תחום השחייה בבית הספר במקומו של ראש התחום היוצא, חנן גלעד.

רכז הקורסים, חנן גלעד, המאמן הוותיק והמוערך, שמילא את תפקיד ראש התחום בהצלחה רבה ב-15 השנים האחרונות, ימשיך בתפקידיו כרכז וכמרצה מוביל בקורסי השחייה השונים.


יעקב ג’ינו, מנהל ביה”ס למאמנים ויעקב טומרקין (צילום: מכון וינגייט)

במסגרת תפקידו החדש כראש תחום השחייה, טומרקין יוביל את כלל מערך קורסי המאמנים והמדריכים בענף השחייה הנלמדים בבית הספר. זאת לאור ניסיונו העשיר בעולם השחייה התחרותי, הכשרתו כמאמן ועבודתו המוצלחת בשלוש השנים האחרונות ב”מפעלי הקיץ” המסורתיים של מכון וינגייט.

בימים אלו, החל טומרקין בתהליכי החפיפה עם חנן גלעד, לטובת כניסה איטית ובטוחה לנבכי התפקיד על היבטיו הפדגוגיים, המנהליים והשיווקיים. יחד עם זאת, לאור העובדה שטומרקין שחיין אולימפי פעיל, עיקר מעייניו ימשיכו להיות נתונים בשנה הקרובה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021.

 


יעקב טומרקין, ראש תחום לימודי השחייה בבית הספר:

“הופתעתי ושמחתי מאוד כשיעקב ג’ינו, מנהל ביה”ס למאמנים, פנה אליי בהצעה לשמש כראש תחום לימודי השחייה וכמובן שבירכתי על ההזדמנות. ההוראה והעולם האקדמי מעניינים אותי מאוד וזו הזדמנות מצוינת בשבילי לא רק להביא את הניסיון שלי כשחיין תחרותי ברמה הבין-לאומית, אלא גם לנהל ולהוביל את לימודי השחייה ולהביא אתי משהו חדש ורלוונטי. אני בהחלט מקווה להביא אל הקורסים השונים את השחייה המודרנית ולהנגיש אותה בקורסי המאמנים הרלוונטיים במטרה להישאר עכשוויים, מקצועיים וחדשניים. אני שמח מאוד על שיתוף הפעולה עם חנן ושהוא זה שיעביר אליי את השרביט. אני מכיר אותו מעל 10 שנים בהן הוא אימן אותי בנוער ובבוגרים והוא מי שבחר בי כעוזר שלו – בתפקידי הראשון בבית הספר כמדריך בקורסי הקיץ”.


השחיין האולימפי יעקב טומרקין (צילום: גיא יחיאלי באדיבות איגוד השחייה)

שי אברהמי, מנכ”ל מכון וינגייט: “אנו שמחים על הצטרפותו של יעקב טומרקין אחד משחייני המופת של ישראל בכל הזמנים, שחיין כישרוני, ספורטאי למופת, ודמות מעוררת השראה עבור שחייני דור העתיד של ישראל. אנו מודים לחנן גלעד על הובלת התחום להישגים ב-12 השנים האחרונות ושמחים שימשיך איתנו כמרצה”.

 

יעקב ג’ינו, מנהל בית הספר למאמנים ולמדריכים:
“אני שמח וגאה על כך שדמות כמו יעקב טומרקין שהגיע להישגים גדולים בעולם השחייה הישראלי, יוביל את לימודי השחייה בבית הספר. בנוסף לניסיונו העשיר והמשמעותי כשחיין אולימפי, טומרקין סיים בהצלחה רבה קורס מאמנים ייחודי, וזכה להתאמן אצל טובי המאמנים בארץ ובעולם. אני מאמין שמגמה זו תימשך בבית הספר גם בעתיד, במסגרתה ספורטאי צמרת בישראל ישתלבו בבית הספר ויוכלו לתרום רבות לאור מעמדם ומניסיונם, ולשמש כדמויות לחיקוי, דוגמת עודד קטש שהתפתח מספורטאי על להיות מאמן צמרת. אני סמוך ובטוח שיעקב טומרקין יוביל את תחום לימודי השחייה בבית הספר שנים רבות ובהצלחה רבה”.

 

עוד ביקש יעקב ג’ינו להביע את הערכתו העמוקה לחנן גלעד והבהיר כי חנן ימשיך לשמש כדמות משמעותית במערך הקורסים השונים בענף השחייה. “אנו נהנים מחנן גלעד שנים רבות הנמנה עם הטובים ביותר בתחום זה. אני שמח שחנן ממשיך איתנו כחלק חשוב ממערך תחום השחייה. אנו מעריכים מאוד את תרומתו הרבה לבנייה של הקורסים ולמיצובם כקורסים המובילים בארץ ללימודי אימון והדרכה בענף השחייה בארץ”.

 

המאמן חנן גלעד: “יעקב טומרקין הוא בבחינת “דם חדש” וכניסתו לתפקיד משקפת את השאיפה להכניס שיטות חדשות ומתקדמות עם הפנים לעתיד. אני מכיר את טומרקין מאז שהיה בן 13 כשהבאתי אותו לאקדמיה ואימנתי אותו כמה שנים טובות. אני בהחלט מברך על המינוי אבל צריך לזכור שעבור טומרקין זו שנה אולימפית ולאור הפנים הרבות של התפקיד אני מניח שהוא ייכנס לתפקיד אט אט ושייקח את הזמן כדי ללמוד את רזיו. אני אלווה אותו ואעשה את הכול כדי להכניס את יעקב לתפקיד על הצד הטוב ביותר”.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אלכס שטילוב: גאה בהישגים של מדינת ישראל

אלכס שטילוב: גאה בהישגים של מדינת ישראל

חדשות, מכון וינגייט
15 - 04 - 2021
המתעמל האולימפי המעוטר משתף במסגרת מיזם “יום העצמאות הראשון שלי” את זכרונותיו מיום העצמאות הראשון שלו בארץ, בשנה בה עלה לארץ מאוזבקיסטן. אלכס שטילוב: “המעבר החד מיום הזיכרון והמראה של הזיקוקים והילדים שמשפרhצים קצף בפארק היה עוצמתי עבורי”/ גם לרץ המרתון גירמה אמרה ולמתעמלי המכשירים, אלכס מיאקינין ואנדריי מדבדב, יום העצמאות הראשון בארץ זכור כחוויה מרגשת וייחודית
קרא עוד
יום הזיכרון תשפ”א: זוכרים גם את י”א חללי מינכן

יום הזיכרון תשפ”א: זוכרים גם את י”א חללי מינכן

חדשות, מכון וינגייט
14 - 04 - 2021
טקס המכון הלאומי למצוינות בספורט התקיים היום בהשתתפות מנכ”ל המכון וחברי ההנהלה, עובדי המכון, ספורטאים וחניכי אקדמיה. מרכינים ראש גם לזכר י”א חללי מינכן שנטבחו במשחקים האולימפיים במינכן ב-1972 בידי מחבלים פלסטינים מ”ספטמבר השחור”
קרא עוד
יום העצמאות ה-73: מכון וינגייט סגור למבקרים

יום העצמאות ה-73: מכון וינגייט סגור למבקרים

חדשות, מכון וינגייט
13 - 04 - 2021
שימו לב: שער המכון יהיה סגור ולא תותר כניסת מבקרים. מנויי מועדון הספורט מוזמנים לשבת על המדשאות אך לא תותר הדלקת אש ו/או “לעשות על האש” בשטחי המכון
קרא עוד
מרכינים ראש לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

מרכינים ראש לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט
13 - 04 - 2021
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תשפ”א: השנה נוספו למניין 23,928 הנופלים 43 חללים ו-69 נכי צה”ל שנפטרו כתוצאה מנכותם. טקסי הזיכרון של אקדמיית וינגייט למצוינות ושל המכון הלאומי למצוינות בספורט, יתקיימו היום ומחר במכון וינגייט, ודגל ישראל יורד לחצי התורן
קרא עוד
שינוי גודל פונט
ניגודיות