הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

יעקב טומרקין מונה לראש תחום השחייה בביה"ס למאמנים

יעקב טומרקין מונה לראש תחום השחייה בביה"ס למאמנים

מאת: Marie Rose
חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
21 - 12 - 20

השחיין האולימפי יוביל את מערך קורסי המאמנים והמדריכים בענף השחייה של ביה"ס. טומרקין, הנתון בעיצומה של שנה אולימפית, ייכנס לתפקידו בהדרגה בהנחייתו של חנן גלעד, ראש התחום היוצא. טומרקין: "אתרום מניסיוני העשיר ואנחיל את עולם השחייה המודרני". שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט: "אנו שמחים על הצטרפותו של יעקב טומרקין, אחד משחייני המופת של ישראל בכל הזמנים והשראה לשחייני העתיד של ישראל"

השחיין האולימפי, יעקב טומרקין, יוביל את תחום לימודי השחייה בבית הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן, במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט.

טומרקין בן ה-28, נשוי ואב לשתי בנות, בוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, ובוגר קורס ייחודי למאמני שחייה אולימפיים, ימלא את תפקיד ראש תחום השחייה בבית הספר במקומו של ראש התחום היוצא, חנן גלעד.

רכז הקורסים, חנן גלעד, המאמן הוותיק והמוערך, שמילא את תפקיד ראש התחום בהצלחה רבה ב-15 השנים האחרונות, ימשיך בתפקידיו כרכז וכמרצה מוביל בקורסי השחייה השונים.


יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים ויעקב טומרקין (צילום: מכון וינגייט)

במסגרת תפקידו החדש כראש תחום השחייה, טומרקין יוביל את כלל מערך קורסי המאמנים והמדריכים בענף השחייה הנלמדים בבית הספר. זאת לאור ניסיונו העשיר בעולם השחייה התחרותי, הכשרתו כמאמן ועבודתו המוצלחת בשלוש השנים האחרונות ב"מפעלי הקיץ" המסורתיים של מכון וינגייט.

בימים אלו, החל טומרקין בתהליכי החפיפה עם חנן גלעד, לטובת כניסה איטית ובטוחה לנבכי התפקיד על היבטיו הפדגוגיים, המנהליים והשיווקיים. יחד עם זאת, לאור העובדה שטומרקין שחיין אולימפי פעיל, עיקר מעייניו ימשיכו להיות נתונים בשנה הקרובה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021.

 


יעקב טומרקין, ראש תחום לימודי השחייה בבית הספר:

"הופתעתי ושמחתי מאוד כשיעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים, פנה אליי בהצעה לשמש כראש תחום לימודי השחייה וכמובן שבירכתי על ההזדמנות. ההוראה והעולם האקדמי מעניינים אותי מאוד וזו הזדמנות מצוינת בשבילי לא רק להביא את הניסיון שלי כשחיין תחרותי ברמה הבין-לאומית, אלא גם לנהל ולהוביל את לימודי השחייה ולהביא אתי משהו חדש ורלוונטי. אני בהחלט מקווה להביא אל הקורסים השונים את השחייה המודרנית ולהנגיש אותה בקורסי המאמנים הרלוונטיים במטרה להישאר עכשוויים, מקצועיים וחדשניים. אני שמח מאוד על שיתוף הפעולה עם חנן ושהוא זה שיעביר אליי את השרביט. אני מכיר אותו מעל 10 שנים בהן הוא אימן אותי בנוער ובבוגרים והוא מי שבחר בי כעוזר שלו – בתפקידי הראשון בבית הספר כמדריך בקורסי הקיץ".


השחיין האולימפי יעקב טומרקין (צילום: גיא יחיאלי באדיבות איגוד השחייה)

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט: "אנו שמחים על הצטרפותו של יעקב טומרקין אחד משחייני המופת של ישראל בכל הזמנים, שחיין כישרוני, ספורטאי למופת, ודמות מעוררת השראה עבור שחייני דור העתיד של ישראל. אנו מודים לחנן גלעד על הובלת התחום להישגים ב-12 השנים האחרונות ושמחים שימשיך איתנו כמרצה".

 

יעקב ג'ינו, מנהל בית הספר למאמנים ולמדריכים:
"אני שמח וגאה על כך שדמות כמו יעקב טומרקין שהגיע להישגים גדולים בעולם השחייה הישראלי, יוביל את לימודי השחייה בבית הספר. בנוסף לניסיונו העשיר והמשמעותי כשחיין אולימפי, טומרקין סיים בהצלחה רבה קורס מאמנים ייחודי, וזכה להתאמן אצל טובי המאמנים בארץ ובעולם. אני מאמין שמגמה זו תימשך בבית הספר גם בעתיד, במסגרתה ספורטאי צמרת בישראל ישתלבו בבית הספר ויוכלו לתרום רבות לאור מעמדם ומניסיונם, ולשמש כדמויות לחיקוי, דוגמת עודד קטש שהתפתח מספורטאי על להיות מאמן צמרת. אני סמוך ובטוח שיעקב טומרקין יוביל את תחום לימודי השחייה בבית הספר שנים רבות ובהצלחה רבה".

 

עוד ביקש יעקב ג'ינו להביע את הערכתו העמוקה לחנן גלעד והבהיר כי חנן ימשיך לשמש כדמות משמעותית במערך הקורסים השונים בענף השחייה. "אנו נהנים מחנן גלעד שנים רבות הנמנה עם הטובים ביותר בתחום זה. אני שמח שחנן ממשיך איתנו כחלק חשוב ממערך תחום השחייה. אנו מעריכים מאוד את תרומתו הרבה לבנייה של הקורסים ולמיצובם כקורסים המובילים בארץ ללימודי אימון והדרכה בענף השחייה בארץ".

 

המאמן חנן גלעד: "יעקב טומרקין הוא בבחינת "דם חדש" וכניסתו לתפקיד משקפת את השאיפה להכניס שיטות חדשות ומתקדמות עם הפנים לעתיד. אני מכיר את טומרקין מאז שהיה בן 13 כשהבאתי אותו לאקדמיה ואימנתי אותו כמה שנים טובות. אני בהחלט מברך על המינוי אבל צריך לזכור שעבור טומרקין זו שנה אולימפית ולאור הפנים הרבות של התפקיד אני מניח שהוא ייכנס לתפקיד אט אט ושייקח את הזמן כדי ללמוד את רזיו. אני אלווה אותו ואעשה את הכול כדי להכניס את יעקב לתפקיד על הצד הטוב ביותר".

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל

יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל

חדשות, מכון וינגייט
13 - 05 - 2024
קרא עוד
מרכינים ראש לזכר הנופלים והנרצחים

מרכינים ראש לזכר הנופלים והנרצחים

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט
12 - 05 - 2024
קרא עוד
משלחת ישראל למשחקים האולימפיים פריז 2024

משלחת ישראל למשחקים האולימפיים פריז 2024

מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות, מאמרים
16 - 04 - 2024
קרא עוד