הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

מלגות ארומה ע"ש גלי שפע ז"ל לאביב ברזילי ולמישל ברזין

מלגות ארומה ע"ש גלי שפע ז"ל לאביב ברזילי ולמישל ברזין

מאת: Marie Rose
מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט
25 - 09 - 19

בטקס המסורתי שהתקיים באקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, הוענקו המלגות לשחיינית אביב ברזילי ולג'ודאית מישל ברזין ע"י שחיין העבר האולימפי ואביו של גלי, מר גרשון שפע ונכדיו. מנכ"ל מכון וינגייט, מר שי אברהמי: "אני מברך את משפחת שפע על הדרך שבה בחרו להנציח את גלי ז"ל בדרך שמעודדת, מטפחת ושמה דגש על עתידם של ספורטאים צעירים לצד שימור הזיכרון של גלי". גיל מעיין, מנהל אקדמיית וינגייט: "להצטיין זו לא רק סיסמה"

השחיינית אביב ברזילי והג'ודאית מישל ברזין, חניכות אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, הן הזוכות במלגות ארומה ע"ש גלי שפע ז"ל לשנת 2019. בטקס חלוקת מלגות ארומה ע"ש גלי שפע ז"ל, שהתקיים לאחרונה באקדמיית וינגייט למצוינות בספורט במכון וינגייט זו הפעם השביעית, נטלו חלק מנכ"ל מכון וינגייט, מר שי אברהמי, מנהל אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מר גיל מעיין, מר גרשון שפע, אביו של גלי שפע ז"ל, ילדיו של גלי, בני משפחותיהן של הזוכות ונציג ארומה, נועם גדליהו, מנהל האחריות החברתית של הרשת.

מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, מר שי אברהמי, הביע את הערכתו הרבה לדרך בה בחרה משפחת שפע להנציח את זכרו של בנם: "אני מעריך ומברך את משפחת שפע ואת חברת ארומה על הבחירה שלהם להנציח את גלי שפע ז"ל שהיה שחיין, בדרך שמטפחת, מעודדת ושמה דגש על ההתפתחות והעשייה למען עתידם של ספורטאים צעירים, תוך הנצחת הזיכרון של גלי ז"ל שהיה ספורטאי בעצמו. אני בטוח שהמלגה תעודד, תקל ותסייע לכן, הספורטאיות שמשקיעות את מיטב זמנכן בספורט, להמשיך ולהצטיין גם בעתיד ולהגשים את חלומותיכן".

מימין: גרשון שפע, מישל ברזין, שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט וגיל מעיין (צילום: אבי שי)

מנהל אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, גיל מעיין, הודה למשפחת שפע ולרשת ארומה וסיכם: "להיות מצטיין זו לא סיסמה אלא מציאות של עבודה קשה והישגים. גם השנה הספורטאיות שנבחרו לקבל את המלגה, השחיינית אביב ברזילי והג'ודאית מישל ברזין, מייצגות בצורה הטובה ביותר את האופן שבו מצופה מספורטאי באקדמיה להצטיין. הן הגיעו להישגים ספורטיביים ולימודיים שהושגו בעבודה קשה והצליחו להתבלט בין 160 ספורטאים מצטיינים".
אביב ברזילי, החלה דרכה בגיל 5 במשגב וכבר בגיל 13 עמדה בקריטריונים לתחרויות גביע קומן, גביע רב האומות עד להעפלתה לאליפות העולם לנוער 2019. אביב, חברת סגל ספורטאי היחידה לספורט הישגי, הצטרפה בכיתה י"א, לאקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, לאחר תקופת אימונים בארה"ב, אצל דייב מארש, מאמן העל של נבחרת ישראל. באליפות העולם לנוער שנערכה השנה קבעה שיא ישראל חדש ב-200 מ' גב בזמן של 2:11:91 דקות. בפנימייה השתלבה בצורה טובה ומצליחה לשמור על רמת לימודים טובה לצד שגרת תחרויות ואימונים בארץ ובחו"ל.

גרשון שפע וילדי המשפחה עם מישל ברזין (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)
הג'ודאית מישל ברזין (57 ק"ג), סגנית אלופת ישראל במשקלה. עולה לכיתה י"ב וזו שנתה השנייה באקדמיה. תלמידה מצטיינת, ולדברי הצוותים החינוכיים והמקצועיים היא "דוגמה ומופת להתנהלות ספורטאי, אהודה על חבריה ומשמשת כמודל לחיקוי בהתנהלותה המקצועית והאישית ועשתה קפיצה גדולה מאז הצטרפותה לאקדמיית וינגייט למצוינות, תוך הפגנת התמדה, דבקות במשימה ורצון עז".

גלי שפע ז"ל היה שחיין וספורטאי פעיל בעצמו, עד לפטירתו בגיל 42 ממחלת הסרטן. גלי נולד וגדל בגבעת חיים שבעמק חפר למשפחת ספורטאים: בנו של גרשון שפע, שחיין עבר אולימפי ושיאן ישראל, ובן דודו של כדורסלן העבר, דורון שפע, הנמנה עם גדולי כדורסלני ישראל.
מסורת חלוקת המלגות ע"ש גלי שפע ז"ל, בן דודם של מקימי רשת ארומה, יריב וסהר שפע, החלה לפני כשבע שנים כחלק מתפיסת האחריות החברתית של רשת ארומה ישראל, במסגרתה הוחלט על חלוקת מלגות שנתיות בסך של 50,000 ש"ח לספורטאים בעל פוטנציאל הישגי גבוה והמבטאים בהתנהלותם החברתית והלימודית את חזון אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

67 שנות עשייה למען קידום הספורט הישראלי

67 שנות עשייה למען קידום הספורט הישראלי

חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי
07 - 04 - 2024
היום, 7 באפריל 2024, 6 חודשים לפרוץ מלחמת "חרבות ברזל", מכון וינגייט מציין 67 שנים להיווסדו
קרא עוד
מתעמלות הנבחרת האומנותית מוכנות לפריז 2024

מתעמלות הנבחרת האומנותית מוכנות לפריז 2024

ספורט הישגי, חדשות, מכון וינגייט
13 - 03 - 2024
קרא עוד