הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

מגוון טיפולי הפיזיותרפיה

מחלקת הפיזיותרפיה

הטיפולים המוצעים:

התמחות בטיפול בפציעות ספורט בילדים ונוער
מחלקת הפיזיותרפיה במרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט המלווה את חניכי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, ניסיון רב בטיפול בילדים ובנוער.
בני הנוער, חניכי האקדמיה, העוסקים בצורה שוטפת ומוגברת בענפי ספורט תחרותיים כגון ג’ודו, כדורעף, טניס שולחן, כדורסל, שחייה, טניס, כדורגל, כדורמים וטריאתלון מועדים לפציעות ספורט. צוות מחלקת הפיזיותרפיה שותף בבניית תוכניות האימון והתרגול היום-יומי ומתאים את הטיפול לאוכלוסיית הספורטאים הצעירה.

 

איזוקינטיקה: הערכת כוח שריר ממוחשבת (BIODEX) – אבחון ואימון ייחודיים
מחלקת הפיזיותרפיה במרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט נמנה עם מכוני הפיזיותרפיה הבודדים בארץ המשתמשים במכשיר הביודקס לא רק כאמצעי להערכה ממוחשבת של כוח השריר אלא גם כאמצעי לשיקום. התרגול האיזוקינטי מתאים במיוחד לשיפור כוח השריר והסיבולת שלו ומאפשר אימון התנגדות ללא חשיפת המפרקים המעורבים לעומס יתר ולסכנת פציעות.
בדיקה במכשיר הביודקס מאפשרת השוואה בין שני צידי גוף, את בדיקת תקינות יחסי הכוח בין קבוצות שרירים שונות והשוואתם לנורמות באוכלוסייה. באמצעות הבדיקה ניתן לזהות פגיעות שריריות, חולשה ואסימטריות בכוח השריר סביב המפרקים השונים ובהתאם לקבוע מתי ניתן לחזור לפעילות בטוחה לאחר פציעה.
מהבדיקה האיזוקינטית מתקבל גם מידע לגבי התעייפות השריר ותבנית התנועה בחלקים השונים של טווח התנועה, ולפיכך – ניתן להיעזר בממצאים אלו לתכנון אימוני כוח או תרגילי שיקום.

 

ניתוח תבניות התנועה באמצעות מערכת פיזימקס
ניתוח תנועתי ייחודי זה מבוסס על הערכה ממוחשבת באמצעות תוכנה ייחודית שפותחה בישראל. מבדק זה מבוצע בדרך כלל כחלק מתהליך הערכת הספורטאי לחזרה לפעילות לאחר פציעה או כחלק מסקירה גופנית.

 

סקירה אורתופדית
במכון מתבצעות סקירות אורתופדיות כלליות למערכת השלד-שריר במטרה לזהות גורמי סיכון לפציעות למטופל ולאיתורם של ”דגלים אדומים” המסמנים סיכון מוגבר לפציעות.

 

טיפול תרפיה מנואלית (ידנית)
תרפיה מנואלית מבוססת על גישות טיפול ידניות, הדורשות מיומנות ומטרתן שמירה על טווחי התנועה התקינים במפרקים והפחתת כאבים. טיפול זה נעשה באמצעות "מוביליזציות" – תנועות ריתמיות עדינות המסייעות בשמירה על היקף התנועה והתפקוד ומפחיתות כאב במפרק וברקמות שמסביב לו. בנוסף נעשה שימוש גם בטכניקות עיסוי או מתיחה לפי הצורך.
תרגול אקטיבי בשיטות עדכניות:
רוב תוכניות השיקום משלבות תרגול אקטיבי החל משלבי הטיפול הראשונים. לצורך כך משולבים בטיפול תרגילים המותאמים לבעיה תוך שימוש בעזרי אימון קטנים כגון כדורים, גומיות, משטחים נעים, משקולות, Alter G (מסילה המפחיתה משקל גוף), Skill mill מסילה ייחודית המדמה תנועה בשיפוע, TRX, Kinesis ועוד.

 

טיפולי הידרותרפיה
תרגול במים וטיפולים הידרותרפיים מותאמים לספורטאים כחלק משיקום ראשוני וכתוספת לתרגול הגופני. הטיפול מבוצע על ידי פיזיותרפיסטים מצוות המכון המוסמכים גם כהידרותרפיסטים.

 

דיקור מערבי ”יבש”
שימוש במחטים לדיקור כמו ברפואה המזרחית לעומת ההזרקה המקובלת ברפואה המערבית. הדיקור מתבצע במוקדים כואבים או רגישים בשרירים האופייניים לפציעות שונות. השיטה מבוססת על תורת האנטומיה של גוף האדם, על תהליכים פיזיולוגיים ונוירו־פיזיולוגיים ועל השפעת הדיקור על תהליכים אלו. השימוש בדיקור המערבי מיועד להפחתת כאב ולהרפיית שרירים – במקביל לשימוש בשיטות טיפול פיזיותרפיות נוספות.

 

תרמותרפיה (טיפולי חום וקור) ואלקטרותרפיה
מגוון אמצעי טיפול אלקטרו-תרפי, אלקטרו-מגנטי או באמצעות אנרגיית קול – להפחתת כאבים, להורדת נפיחות, לגירוי שרירי ולחיזוק. טיפולים אלה מסייעים גם בהגברת מחזור הדם לרקמות ובכך מעודדים את ריפוין. להפחתת נפיחות ולהתאוששות שרירית נעשה שימוש גם במכשיר הלימפה פרס – חליפה ללחץ לימפטי.
טיפול באמצעות גלי הלם Shock wave Therapy
גלי ההלם מועברים בטכנולוגיית אולטרסאונד (דימות אל שימעי) אל רקמת הגוף השטחית. הטיפול נועד "לזעזע" את המשקעים שהצטברו בסיבי הרקמה ומפרק אותם. הטיפול יעיל בדלקות כרוניות ואקוטיות, אשר לעיתים מלוות גם במשקעי הסתיידות ברקמות רכות דוגמת גידים, רצועות ושרירים.
דוגמאות נוספות לבעיות בהן ניתן לטפל בגלי הלם: דלקת בגיד אכילס, דלקת בכף הרגל, כמו דורבן, דלקות בגידי הכתף, מרפק טניס ועוד.

 

חבישות וקיבועים
במסגרת הטיפול הפיזיותרפי נעשה לעיתים שימוש במגוון סוגי חבישות לתמיכה במפרק, להגבלת תנועה עודפת, לתיקון ביומכני בעזרת טייפ אלסטי (דינמי), להרפיה או להפחתת כאב בטייפים רכים דוגמת קנזיו טייפ.

יצירת קשר עם מחלקת רפואת ספורט ומחקר

טלפון כללי מכון וינגייט *3063

  פנו אלינו לקבלת מידע על לימודים והרשמה
  ליצירת קשר עם המרכז לרפואת ספורט

   מאשר קבלת תכנים שיווקיים
   טלפון כללי מכון וינגייט
   *3063