הכנס את החיפוש שלך

פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

מאת: marie
חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר
24 - 02 - 21

הפיילוט המתבצע במרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט עוקב אחר שיפור הכוח בקרב שחייני נבחרת ישראל והאקדמיה והשפעתו על הביצועים במים. מאמן הנבחרת, אהוד סגל: “יש כאן במכון וינגייט כלים פיזיולוגיים ומדעיים רבים שמסייעים לנו לייצר תהליך מעקב ארוך, אך רק בעוד שנה או שנתיים נוכל להעריך את תוצאותיו”

פיילוט למעקב אחר שיפור הכוח המתפרץ בקרב שחייני נבחרת ישראל ואקדמיית וינגייט למצוינות בספורט מתנהל בימים אלו במרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, בידי הפיזיולוגים של המאמץ רותם כסלו כהן ועידן חרט. הפיילוט, בהובלת אהוד סגל, מאמן נבחרת ישראל, והילה ראובני, מאמנת הכושר הגופני של הנבחרת והאקדמיה, שהחל לפני כארבעה חודשים, צפוי להימשך גם בשנה הקרובה, לכל הפחות.

במסגרת המבדקים שנערכו עד כה בשני סבבים (בספטמבר 20 ובינואר 21), נערכה לשחיינים סדרת מבדקים במעבדה הכוללת 5 מבדקים פיזיולוגיים שונים שנבחרו על פי ספרות מחקרית רלוונטית – זאת במטרה לעקוב אחר השיפור בפרופיל הכוח והכוח המתפרץ של כל אחד מהם, ולבחון את הקשר בין התפתחות פרופיל הכוח לבין הביצועים במים.

 

סדרת המבדקים האמורים התקיימה גם במים וסבב מבדקים נוסף יתקיים בעוד כחודשיים כאינדיקציה ליעילותה של תוכנית האימונים ולשיפורה בהתאם.


שחיינית המים הפתוחים, אווה פביאן, במבדקים במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע”ש ריבשטיין.

לדברי מאמנת הכושר של מרכז המצוינות והאקדמיה, הילה ראובני: “הרעיון הוא לייצר בסיס של נתונים שיאפשר לנו לעקוב ולבחון אחר ההתקדמות הגופנית של כל אחד מהשחיינים ולראות האם תוכנית האימון ‘היבשה’ מחוץ למים אכן משרתת את מטרות תוכנית האימונים במים. את תוצאות סבב המבדקים השלישי שנקיים בעוד כחודשיים, נוכל להשוות לתוצאות המבחנים שנערכו עכשיו ולבחון ביחס אליהם את ההתקדמות שחלה במים ובשלב זה נראה כי הכיוון הוא חיובי בהחלט. שיתוף הפעולה שלנו עם הפיזיולוגים עידן חרט ורותם כסלו כהן הוא לא פחות ממעולה ואנו מאוד מעריכים את העבודה המקצועית המצוינת שהם עושים אתנו במיזם הזה”.

 


השחיין בר סלובייצ’יק, בוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, במבדק.

 

 

מאמן השחייה של הנבחרת, אהוד סגל, מסכם: “יש בספורט ההישגי ובמיוחד כאן במכון וינגייט, כלים מדעיים ופיזיולוגיים רבים שמאפשרים ניתוח ומעקב אחר כוח ופרמטרים נוספים של יכולת. בכל האמור בשחיינים ברמה התחרותית האולימפית, חשוב לנו מאוד לדעת האם האימונים הרבים שהם מבצעים אכן מובילים לשיפור – והכוונה אינה רק לשיפור כללי אלא לשיפור המסוים שאנו מייחלים לו ומנסים להשיג אצל כל שחיין. מדובר בתהליך של ניסוי וטעייה – וחשוב לראות האם מה שאנחנו עושים באימונים אכן מתאים ומשרת את המטרות שלנו. הפיילוט הזה נועד לייצר תהליך מעקב ארוך ורק כעבור שנה או אפילו שנתיים נוכל להעריך את תוצאותיו”.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אלכס שטילוב: גאה בהישגים של מדינת ישראל

אלכס שטילוב: גאה בהישגים של מדינת ישראל

חדשות, מכון וינגייט
15 - 04 - 2021
המתעמל האולימפי המעוטר משתף במסגרת מיזם “יום העצמאות הראשון שלי” את זכרונותיו מיום העצמאות הראשון שלו בארץ, בשנה בה עלה לארץ מאוזבקיסטן. אלכס שטילוב: “המעבר החד מיום הזיכרון והמראה של הזיקוקים והילדים שמשפרhצים קצף בפארק היה עוצמתי עבורי”/ גם לרץ המרתון גירמה אמרה ולמתעמלי המכשירים, אלכס מיאקינין ואנדריי מדבדב, יום העצמאות הראשון בארץ זכור כחוויה מרגשת וייחודית
קרא עוד
יום הזיכרון תשפ”א: זוכרים גם את י”א חללי מינכן

יום הזיכרון תשפ”א: זוכרים גם את י”א חללי מינכן

חדשות, מכון וינגייט
14 - 04 - 2021
טקס המכון הלאומי למצוינות בספורט התקיים היום בהשתתפות מנכ”ל המכון וחברי ההנהלה, עובדי המכון, ספורטאים וחניכי אקדמיה. מרכינים ראש גם לזכר י”א חללי מינכן שנטבחו במשחקים האולימפיים במינכן ב-1972 בידי מחבלים פלסטינים מ”ספטמבר השחור”
קרא עוד
יום העצמאות ה-73: מכון וינגייט סגור למבקרים

יום העצמאות ה-73: מכון וינגייט סגור למבקרים

חדשות, מכון וינגייט
13 - 04 - 2021
שימו לב: שער המכון יהיה סגור ולא תותר כניסת מבקרים. מנויי מועדון הספורט מוזמנים לשבת על המדשאות אך לא תותר הדלקת אש ו/או “לעשות על האש” בשטחי המכון
קרא עוד
מרכינים ראש לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

מרכינים ראש לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט
13 - 04 - 2021
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תשפ”א: השנה נוספו למניין 23,928 הנופלים 43 חללים ו-69 נכי צה”ל שנפטרו כתוצאה מנכותם. טקסי הזיכרון של אקדמיית וינגייט למצוינות ושל המכון הלאומי למצוינות בספורט, יתקיימו היום ומחר במכון וינגייט, ודגל ישראל יורד לחצי התורן
קרא עוד
שינוי גודל פונט
ניגודיות