הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

העתיד כבר כאן: קורס לניהול חדשנות בספורט

העתיד כבר כאן: קורס לניהול חדשנות בספורט

מאת: Marie Rose
חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
28 - 06 - 20

קבוצת החדשנות בספורט COLOSSEUM ומכון וינגייט, ישיקו באוקטובר הקרוב את הקורס הראשון ללימוד מקצועות ה-Sport tech, המיועד לאנשי ספורט ולחובבי טכנולוגיה השואפים להשתלב בתחום. תומר יהודיין: "הבוגרים ירכשו ידע, קשרים ומיומנויות על כלים דיגיטליים מתקדמים ויזכו ביתרון תחרותי משמעותי". יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים: "אנו גאים בשיתוף הפעולה. קידום החדשנות בספורט הוא נר לרגלינו"

קורס ייחודי, ראשון מסוגו, שמורכב מחמישה אשכולות ידע פורצי דרך בנושא ניהול חדשנות בספורט, מושק בימים אלו בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן של מכון וינגייט, בשיתוף "Colosseum Sport", קבוצת החדשנות הבין-לאומית לקידום טכנולוגיות ספורט ישראליות, מייסודו של אורן סימיניאן. הקורס החדשני לניהול ספורט מהפן היזמי-טכנולוגי שייפתח באוקטובר 2020, מיועד לשחקנים, למאמנים, למנהלים, לאנשי המדיות השונות ולכל מי שרואה את עצמו ממלא תפקיד משמעותי ומוביל בארגוני ספורט וטכנולוגיה.

בקורס המקיף בן ה-180 שעות לימוד, הסטודנטים ייחשפו לחידושים הבולטים החדשניים ביותר שמשנים את הדרך בה אנשים עושים ספורט, צופים בספורט וצורכים אותו. המשתתפים יזכו להיפגש עם הדמויות שנמצאות בקדמת התעשייה, יתנסו בטכנולוגיות מתקדמות, יערכו סיורים בחברות הזנק (סטארט-אפ) ויקדמו מיזם טכנולוגי בתחומי הספורט, הכושר והבריאות.

תומר יהודיין, מנהל הפעילות של 'קולוסיאום ספורט' בישראל: מוביל תוכנית הלימודים.

"עולם הספורט נשאר מאחור בהרבה מובנים, הן מבחינה הטמעת הטכנולוגיות והן מבחינת שיטות העבודה" אומר תומר יהודיין, מרצה לחדשנות באוניברסיטאות ושופט כדורסל בכיסאות בגלגלים, הנמנה עם מובילי הקורס, ומוסיף: "לדוגמה, מאמנים היום מוצאים עצמם מבזבזים זמן רב על תיאומים ובירוקרטיה, אימוץ חדשנות יכול להפוך אותם ליעילים ולמקצועיים הרבה יותר בזמן קצר. בהקשר הזה, שיתוף הפעולה עם מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, כגוף המקצועי והגדול לספורט בארץ הוא מתבקש ואידיאלי".

מהו, אם כך, הערך המוסף של המסלול עבור המשתתפים?
"חשיפה לטכנולוגיות ולכלים מתקדמים תעזור למאמנים ולספורטאים לשפר את הביצועים, את יכולות הארגון ואת ניהול הזמן שלהם. היכולת לעקוב, לנתח ולהשתמש בנתונים בזמן אמת היא קריטית להצלחה מקצועית בעולם החדש. בנוסף, שיפור היכולות היזמיות וחיזוק הנראות הדיגיטלית יעניקו למשתתפים ערך מוסף ויסייעו להם בכל מיזם, עסק או אפיק קריירה בו יבחרו בהמשך דרכם. הרצאות האורח והסיורים בסטארט-אפים יפתחו את המשתתפים לעולם שלם של אפשרויות בעולם הספורט-טק ויחברו אותם לתעשייה".
עד כמה הקורס עשוי להיות משמעותי גם עבור בעלי תפקידים נוספים בעולם הספורט?
"כמובן שמאמנים יקבלו ערך אדיר במהלך המסלול, אך הלימודים מיועדים לכל מי שרוצה להרחיב את אופקיו וללמוד על החיבור של תעשיות הספורט וההיי-טק. מרבית הנרשמים עד כה מגיעים עם רקע בספורט: ספורטאים, מאמנים, מנהלים או אלו שרוצים להתחיל את דרכם היזמית. אנו רואים שהקורס מושך אנשים מתחומים שונים ומקבוצות גיל שונות בטווח הגילאים 51-20. הקורס יתקיים בימי שישי וניתן לשלבו עם לימודים אקדמיים ומקצועיים אחרים".

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

לפני פריז: ועדת החינוך של הכנסת במכון וינגייט

לפני פריז: ועדת החינוך של הכנסת במכון וינגייט

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות
11 - 07 - 2024
קרא עוד
בראייה נטורופתית: ה-C והסידן באורח החיים הבריא

בראייה נטורופתית: ה-C והסידן באורח החיים הבריא

ביה"ס למאמנים ולמדריכים, מאמרים, תזונה, רפואה משלימה, תזונה טבעית
27 - 06 - 2024
קרא עוד
בקרוב: תיכון לספורטאי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

בקרוב: תיכון לספורטאי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות
27 - 06 - 2024
קרא עוד
סהר אלוני מונתה לסמנכ״לית הספורט של מכון וינגייט

סהר אלוני מונתה לסמנכ״לית הספורט של מכון וינגייט

חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי
19 - 06 - 2024
קרא עוד