הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

קיר התהילה 2020: החולמים והמגשימים

קיר התהילה 2020: החולמים והמגשימים

מאת: Marie Rose
מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט
01 - 03 - 20

השחיינית אנסטסיה גורבנקו, הטריאתלט רן שגיב והכדורסלנים יאיר קרביץ ונועם אביבי, הם הספורטאים שהישגיהם ב-2019 זיכו אותם בצלחת על קיר התהילה של אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט בטקס מרגש שהתקיים במכון וינגייט. רן שגיב: "הקיר הזה צועק יותר מהכול שאם הם עשו את זה – אז גם אני יכול!

בשבוע שעבר התקיים באקדמיית וינגייט למצוינות בספורט במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, הטקס השנתי המסורתי בו נחשפו שמות הספורטאים שזכו השנה להטבעת שמם על קיר התהילה של האקדמיה בזכות הישגיהם בשנה החולפת, ואלו הם:


אנסטסיה גורבנקו מוסיפה את שמה לקיר התהילה יחד עם מאמנה באקדמיה, לירן וקנין (צילום אבי שי, מכון וינגייט)

 

השחיינית הצעירה אנסטסיה גרובנקו, חניכת אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, על זכייתה בשתי מדליות כסף במשחי 50 מ' גב ו-200 מ' מ.א באליפות אירופה לנוער 2019, הטריאתלט רן שגיב, בוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, על זכייתו במדליית הארד באליפות העולם עד גיל 23 בשווייץ, והכדורסלנים יאיר קרביץ ונועם אביבי, בוגרי אקדמיית וינגייט, על זכייתם במדליית הזהב באליפות אירופה עד גיל 20 עם חבריהם לנבחרת העתודה של ישראל.

 

בטקס המרגש שהתקיים במעמד מנכ"ל מכון וינגייט, מר שי אברהמי, נטלו חלק גם סמנכ"ל התפעול שמשון שעתל, סמנכ"לית הכספים, פני דרורי, יו"ר איגוד הטריאתלון, מיכאל זיו, המפקח מטעם החינוך ההתיישבותי, מנחם דרוקר, דני אורן, יו"ר היחידה לספורט הישגי, ד"ר אייל שרגל, מנהל המרכז לרפואת ספורט ולמחקר, מאמן האקדמיה ונבחרת ישראל בטריאתלון, אורי זילברמן, מאמן השחייה של אקדמיית וינגייט ומנהל הנבחרת, לירן וקנין, חניכים, מאמנים ואנשי צוות האקדמיה.


אנסטסיה גורבנקו, המאמן לירן וקנין, המאמן אורי זילברמן ורן שגיב (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

רן שגיב: "זכות גדולה שתלווה אותנו שנים ארוכות"
בטקס נשא דברים הטריאתלט רן שגיב שהודה לצוות האקדמיה, לאיגוד הטריאתלון ולמאמניו, אורי זילברמן, ליאור כהן ואור ברגר והתייחס בדבריו לזיכרונותיו משנותיו באקדמיה, אותה סיים בשנת 2015. שגיב ריגש את הנוכחים כשאמר: זו זכות גדולה שתלווה אותנו שנים ארוכות. לכל עיגול על הקיר יש סיפור שמורכב בעיקר מההישג עצמו ומהספורטאי. ההישג התחיל כחלום שהפך למטרות, ליעדים ברורים וריאליים וברי הגשמה" והוסיף: "הקיר הזה הוא לא רק קיר של החולמים אלא קיר של מגשימים כי הוא מספר על דברים שקרו באמת והסיפור שלהם הוא הסיפור שלכם ואם יש משהו שהקיר הזה צועק יותר מכל, זה לא השמות וההישגים שמתווספים מפעם לפעם אלא אם הם עשו את זה – אז גם אני יכול!


רן שגיב, מנחם דרוקר, המפקח מטעם החינוך ההתיישבותי, שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט ואנסטסיה גורבנקו

 

על קיר התהילה הממוקם בכניסה לאקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מוטבעים שמות הספורטאים והספורטאיות בוגרי האקדמיה שהגיעו להישגים משמעותיים שנרשמו בספירה של שנה קלנדרית (ינואר עד דצמבר), ונחשפים על הקיר בתחילתה של השנה העוקבת, ומחולק להישגים ברמת הנוער ולהישגים ברמת הבוגרים. כך למשל, בין השמות המוטבעים על קיר התהילה: השחיינים איתן אורבך, עדי ביכמן, יואב גת, מיקי חליקה, גל נבו, יעקב טומרקין, דוד גמבורג, תומר פרנקל, ודניס לוקטב, הג'ודאים יואל רוזבוזוב, ברוך שמאילוב, אליס שלזינגר ורז הרשקו, הטניסאים אנדי רם, יוני ארליך ושחר פאר ועוד.

 

בחינת ההישגים ובחירת הספורטאים מתבצעת על פי קריטריונים קשוחים שנקבעו עם ייסודו של מיזם קיר התהילה, על ידי ועדת קריטריון בה היו חברים: מנהל מכון וינגייט, מנהל היחידה לספורט הישגי, מנהל האקדמיה למצוינות בספורט, נציג המאמנים וד"ר גלעד ויינגרטן, הוגה רעיון האקדמיה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השתלמות ארצית בהובלת ד"ר בן רוזנבלט

השתלמות ארצית בהובלת ד"ר בן רוזנבלט

חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
16 - 06 - 2024
קרא עוד
מונומנט לזכרו של גיל מעיין ז"ל

מונומנט לזכרו של גיל מעיין ז"ל

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט
27 - 05 - 2024
קרא עוד
הסתיים המחזור ה-3 של תוכנית "פודיום"

הסתיים המחזור ה-3 של תוכנית "פודיום"

מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
21 - 05 - 2024
קרא עוד
יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל

יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל

חדשות, מכון וינגייט
13 - 05 - 2024
קרא עוד