הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

65 שנה למכון וינגייט ופרס מפעל חיים בספורט

65 שנה למכון וינגייט ופרס מפעל חיים בספורט

מאת: Marie Rose
חדשות, מכון וינגייט
10 - 04 - 22

באירוע חגיגי ומרגש במעמד שר התרבות והספורט ורובי ריבלין, נשיאה ה-10 של מדינת ישראל, חגג מכון וינגייט, 65 שנים להיווסדו בערב בהשתתפות בכירי הספורט ההישגי בישראל. בשיאו של הערב חולק פרס מפעל חיים למיקי ברקוביץ, למאמנים מוריס סמדג'ה, אורנה אוסטפלד ויעקב בנינסון, לאיזי שרצקי ולברוך שפירא. שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "הזוכים הם אנשים של הצלחות ענק ושל דרך מיוחדת ושלמרות שיש מאחוריהם שורה ארוכה של הצלחות הם נותרו צנועים"

65 שנים של מצוינות בספורט הישראלי צוינו במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, באירוע חגיגי ומרשים ששיאו היה בטקס הענקת פרס מפעל חיים בספורט במעמד שר התרבות והספורט, חילי טרופר, נשיאה ה-10 של מדינת ישראל, ראובן רובי ריבלין, יו״ר הוועד האולימפי בישראל, יעל ארד, יו״ר מכון וינגייט, יקי אנוך, מנכ״ל מכון וינגייט, שי אברהמי, חברי ועדת הפרס בראשות יו״ר המועצה הלאומית לספורט אריק פינטו ומכובדים רבים נוספים.


יו"ר מכון וינגייט, יקי אנוך. צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת.

חגיגות ה-65 למכון וינגייט נפתחו בצפייה בברכת נשיא מדינת ישראל יצחק בוג׳י הרצוג ונמשכו בברכות ובהקרנת סרט הסוקר 65 שנות פעילותו של מכון וינגייט, המוביל את ליבת הספורט ההישגי הישראלי בטיפוח ספורטאי העילית באימונים, במעטפת רפואית ומדעית ובהכשרת מאמנים, מדריכים ומורים מאז שפתח את שעריו ב-1957 ובכך מביא את ערכי הספורט והמצוינות לכל בית בישראל.

 

בשיאו של הערב המרגש חולק פרס מפעל חיים בספורט לכדורסלן הפאר מיקי ברקוביץ, למאמנת הכדורסל אורנה אוסטפלד, למאמן הג׳ודו הוותיק מוריס סמדג׳ה, אביו של המדליסט האולימפי אורן סמדג׳ה, לאיש הניהול איזי שרצקי, מבעלי קבוצת הכדורגל, עירוני קריית שמונה, למאמן נבחרת השחייה הפראלימפית יעקב בנינסון ולאיש החינוך ומייסד עמותת אתלטי הנגב, ברוך שפירא.

זוכי פרס מפעל חיים וחברי ועדת הפרס. צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת.

 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: ״הפרס הזה מתחיל מסורת ארוכה שנועדה פשוט להגיד תודה למי שתרמו רבות לספורט בישראל. הזוכים הם אנשים של הצלחות ענק ושל דרך מיוחדת ושלמרות שיש מאחוריהם שורה ארוכה של הצלחות הם נותרו צנועים ולא גבה ליבם. ההחלטה להעניק להם את הפרס הזה היא פשוט דרך להגיד לאנשים אלו תודה על כך שבמעשים שלהם הם פתחו דלת להמונים ובדרך שלהם העניקו תקווה וגאווה למדינת ישראל והזדמנויות רבות ומקום לרבים אחרים שצעדו אחריהם כי צריך רק אחד כזה שיפתח את הדלת״.


שר התרבות והספורט, חילי טרופר. צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת.

יו״ר מכון וינגייט יקי אנוך: “התחלנו עידן חדש והפכנו את המכון מעמותה לתאגיד סטטוטורי בסיוע משרד התרבות והספורט: קלטנו את איגוד ההתעמלות, הבאנו אוהל מיוחד לענף ההתעמלותהאמנותית תחת לחץ גדול וההצלחות הרבות של הספורטאים בטוקיו הן התמורה למאמץ שהמכון השקיע. המלאכה עוד מרובה ונמצאת בעיצומה – וכשנסיים את בניית הבניין הרב תכליתי מכון וינגייט יהיה בפסגת היכולות ויעמוד בשורה אחת עם מכוני הספורט המובילים בעולם״.

 


מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי. צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת.

 

שי אברהמי, מנכ״ל מכון וינגייט: “מכון וינגייט עומד על שלוש רגליים: הספורטאים שלמענם המכון הזה קיים ואני גאה שהיינו עבורם אי ירוק בימי הקורונה ואפשרנו להם רצף של אימונים לקראת טוקיו 2020, המתקנים שזוכים כעת להשקעות ענק מהמדינה בהיקף של כרבע מיליארד שקל בהובלת השר חילי טרופר ומשרד התרבות והספורט והרגל השלישית היא העובדים הנפלאים של המכון במחלקות השונות שעושים לילות כימים במקצועיות ובמסירות בארץ ובחו״ל למען הספורטאים, חניכי אקדמיית וינגייט, הסטודנטים, חיילי צה״ל וכל באי המכון – תודה רבה ושרק נעלה ונצליח גם ב-65 השנים הבאות".

 

לתמונות נוספות היכנסו לדף הפייסבוק שלנו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

סהר אלוני מונתה לסמנכ״לית הספורט של מכון וינגייט

סהר אלוני מונתה לסמנכ״לית הספורט של מכון וינגייט

חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי
19 - 06 - 2024
קרא עוד
השתלמות ארצית בהובלת ד"ר בן רוזנבלט

השתלמות ארצית בהובלת ד"ר בן רוזנבלט

חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים
16 - 06 - 2024
קרא עוד
מונומנט לזכרו של גיל מעיין ז"ל

מונומנט לזכרו של גיל מעיין ז"ל

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מכון וינגייט
27 - 05 - 2024
קרא עוד
הסתיים המחזור ה-3 של תוכנית "פודיום"

הסתיים המחזור ה-3 של תוכנית "פודיום"

חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט, ספורט הישגי
21 - 05 - 2024
קרא עוד