הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

בלי ריטלין

בלי ריטלין

מאת: ד"ר ג'יי גורדון (M.D.) עם ג'ניפר צ'אנג

הדרך הטבעית לשיפור הקשב והריכוז של ילדים ולטיפול בהיפראקטיביות
עריכה מדעית: מירה כהן-שטרקמן (.D.N), ראש תחום לימודי נטורופתיה במכון וינגייט.

אם ילדכם סובל מהפרעת קשב וריכוז (ADD) או מהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), אתם בוודאי מודאגים מההשלכות הנלוות לטיפול המקובל בתרופות מרשם. מאידך, אינכם יכולים להשלים עם האפשרות שיימנע מילדכם והוא ימשיך לסבול מקשיים בלימודים, מפגיעה חברתית או מחסכים רגשיים.

באמצעות ספר זה תיווכחו לדעת שקבלת אבחנה של הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות אינה מחייבת קבלת טיפול תרופתי לכל החיים. בספר זה, ד"ר גורדון מציג בפני הקוראים גישה טבעית מקיפה – גישה שנוסתה במשך שנים במרפאתו ועזרה לאלפי ילדים להתרכז, להתמקד, לתפקד ולתקשר עם סביבתם בצורה טובה ויעילה יותר. הספר כולל מגוון של סיפורי מקרים מהקליניקה, בעזרתם תוכלו ללמוד על הטיפולים שסייעו לילדים אחרים עם בעיות דומות.
בלי ריטלין מציג אפשרות טיפולית אחרת לילדים בעלי הפרעת קשב והיפראקטיביות: הוא מתווה תכנית שכל אחד יכול ליישם בביתו בעזרת שינויים בתזונה ובאורח החיים. התכנית התזונתית כוללת, מצד אחד, מגוון רחב של מזונות משקמים, ומצד שני, הימנעות ממזונות מזיקים ומתוספי מזון מלאכותיים, כמו צבעי מאכל, חומרים משמרים וחומרי טעם וריח.
הספר מתווה תכנית תזונתית מלאה ל־30 יום, מציע רשימת קניות שבועית ומנחה כיצד לקרוא בקפידה את התוויות שעל גבי המזונות. הספר כולל מאה מתכונים ידידותיים לילדים לארוחות בוקר, חטיפי ביניים, מרקים ותבשילים, מנות עיקריות, סלטים, קינוחים ועוד.

הפתרונות הטבעיים המומלצים של ד"ר גורדון מתייחסים גם לטיפולים התנהגותיים, כגון:
• שיפור הריכוז של הילד באמצעות זיהוי המוטיבציה שלו
• הגדרת יעדים ומשימות לילד, שיעניקו לו אתגרים וחוויות
• יצירת סדר יום קבוע והקפדה עליו
• שמירה על מכסת שעות השינה הדרושות לילד
• יישום תכנית לפעילות גופנית שתשתלב בחיי היומיום של המשפחה

על מחבר הספר
ד"ר ג'יי גורדון (M.D. FAAP) הוא רופא ילדים אמריקאי שנקט בצעד בלתי שגרתי כשהחליט להעמיק את לימודיו בתחומי התזונה, הוויטמינים והרפואה המשלימה, על מנת להעניק טיפול יותר טוב למטופליו. כיום, הוא נעזר בידע הזה לטובת הילדים שמטופלים במרפאתו בסנטה מוניקה, קליפורניה. ד"ר גורדון כותב בקביעות על רפואה טבעית לילדים בעיתונות ובאינטרנט והוא מרואיין מבוקש בתקשורת.

בלי ריטלין

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063