הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

בריא לתמיד

בריא לתמיד

מאת: ד"ר מארק היימן וד"ר מארק ליפוניס

ד"ר היימן החלים מתסמונת התשישות הכרונית, ד"ר ליפוניס החלים מסרטן הכליות – גם אתם יכולים לשלוט בחמשת הגורמים שפוגעים בבריאותכם: חילוף חומרים לקוי, דלקות חבויות, הצטברות פסולת ורעלים, נזק חמצוני, תזונה לא נכונה.

שני הרופאים, מחברי הספר, שוברים את מעגל הקסמים של "פתרון מהיר לבעיה באמצעות תרופה", המוכר היטב לכולנו. הם מציעים תכנית חלופית, שמזהה תחילה את הגורמים למחלה ולאחר מכן מטפלת בהם – במקום רק להסוות את תסמיניה.

תכנית המניעה והטיפול המוצגת בספר זה, שנבנתה בידי שני רופאים ששרדו מחלות קשות, תסייע לכולם – לזקנים, לצעירים, לבריאים ולחולים כאחד. ההבטחה הטמונה בתכנית היא עצומה – תוחלת בריאות שתואמת לתוחלת החיים. כשתיישמו את התכנית תחוו עלייה ברמת האנרגיה, ירידה במשקל, שיפור במצב הרוח והזיכרון, עיכול טוב יותר, שינה עמוקה, לחץ ומתח מופחתים ועוד.

בספר זה מוצגים עקרונותיו של מדע חדש העוסק בשמירה על הבריאות, הבאים לידי ביטוי בתכנית חדשנית. הספר מנפץ את המיתוסים של הרפואה הקונבנציונלית, הגורסת כי יש לטפל במחלות באמצעות תרופות, הגנים שלנו קובעים את גורלנו, להתבגר פירושו להזדקן, השומן הוא רע ועוד. במיתוסים הללו, שגורמים לכם לחלות, מאמינים גם רופאים רבים.

מחברי הספר, שהיו בעצמם קורבנות של אותם המיתוסים, עמלו קשה כדי ליצור תכנית שתסייע להם לשפר את מצבם ולסייע גם למטופליהם להיות בריאים.

הספר מציג ללא כחל וסרק את המיתוסים הרבים של עולם הרפואה, שרבים מבין הרופאים מאמינים בהם, לדוגמה: תרופות מרפאות מחלות

התסמינים שאנו חשים בהם, כמוהם כגלאי עשן מצפצפים, שמתריעים על שריפה. התרופות שאנו נוטלים נועדו להשתיק את האזעקה הזאת; הן מרגיעות את התסמינים, אך אינן מסייעות למצוא את מקור האש ולכבות אותה. אכן, תרופות יכולות להועיל מאוד במצבים רבים, בייחוד לטווח הקצר. עם זאת, הרפואה המודרנית עושה שימוש יתר בתרופות, במיוחד לטווח הארוך, ואלה עלולות להפריע לתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

רבים מאתנו סובלים מתסמינים שנגרמים באופן ישיר מתרופות ומה שיש לרופא להציע הוא להחליף תרופה אחת בתרופה אחרת, במקום לחפש את הסיבות שגרמו להופעת התסמינים מלכתחילה.

האם הסיפור הזה (או דומה לו) מוכר גם לכם?

עידו סובל מלחץ דם גבוה. הרופא רושם לו תרופה להורדת לחץ הדם. עידו מפתח צרבת נוראית ואז רושם לו הרופא תרופה נוגדת חומצה. כתוצאה מכך עידו מאבד את התחושה בידיו ואז רושם לו הרופא תרופה לטיפול בבעיות עצביות. כך נמשך לו התהליך, עד שארון התרופות של עידו נראה כמו בית מרקחת.

ד"ר מארק היימן וד"ר מארק ליפוניס – שני רופאים מומחים ברפואה מונעת, עובדים כמנהלים רפואיים עמיתים בחוות הבריאות קניון-ראנץ' בארה"ב. חוות הבריאות מסונפת לבית החולים האוניברסיטאי בריגהאם ולמכון לבריאות האישה, שליד בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד. שניהם קיבלו הכשרה רפואית קונבנציונאלית ועבדו כרופאים בקהילה. שניהם ניצולים של מחלות קשות, שהביאו למחויבותם העמוקה לקידום הרפואה המונעת.
ד"ר מארק היימן (M.D.) , רכש את השכלתו הרפואית באוניברסיטת קורנל, ארה"ב, ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אוטווה, קנדה. ד"ר היימן סבל קשות מתסמונת התשישות הכרונית והרפואה הקונבנציונאלית לא יכלה לסייע לו, עד שגילה שהסיבה למחלה נובעת מזיהום של כספית בגופו. הוא נרפא ממחלתו לאחר שטיפל בליקוי שגרם לה.

בריא לתמיד

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063