הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

הפיזיולוגיה של המאמץ – מדריך למורה

הפיזיולוגיה של המאמץ - מדריך למורה

מאת: ד"ר עמרי ענבר ושחר נייס
תשובות לשאלות שבספר "הפיזיולוגיה של המאמץ" והנחיות נוספות למורים, המדריך למורה נכתב בצמוד לספר הלימוד הפיזיולוגיה של המאמץ, המבוסס על תכנית הלימודים למגמת חינוך גופני (חנ"ג) לבגרות של משרד החינוך.
המדריך יעזור למורים במגמה בתכנון, בארגון ובהוראת כל אחד מנושאי הלימוד. הספר יסייע בהפיכת הידע התיאורטי הנמצא בבסיס הנושאים המדעיים לפשוט וקל להבנה ולהעברה. על פי תוכנית ההוראה נלמדים הנושאים התיאורטיים־מדעיים במקביל לנושאים העיוניים והמעשיים בתחומי הכושר והביצוע הגופני. שיעורי הכושר הגופני המעשיים יהוו את המעבדות המגבות את הרקע התיאורטי של לימודי התנועה והמאמץ הגופני, שהם לב לבה של מגמת חנ"ג לבגרות. לימוד מגמת החנ"ג במבנה הזה יקנה למקצוע מעמד שווה ערך למקצועות ה"יוקרה" הנלמדים בביה"ס, כגון פיזיקה, כימיה וביולוגיה, שבהם המעבדות המעשיות באות להמחיש ולגבות את הלימוד העיוני.
במדריך למורה מצוינים בכל נושא הפרקים התואמים בספר הלימוד, ומפורטות במלואן התשובות לכל 495 שאלות החזרה שבפרקים אלו. כמו כן, מפורטים לכל נושא פעילויות ייחודיות, סרטי וידאו שבהם ניתן לעשות שימוש לצורך המחשת הנלמד, ומעבדות מומלצות הניתנות לביצוע בתיאום עם המכללות להכשרת מורים לחנ"ג.
המדריך וספר הלימוד משלימים זה את זה ויאפשרו למורים להפוך את הלימודים במגמת החנ"ג לחוויה מהנה ומועילה באמצעותה יוכלו התלמידים להפיק רווחים אקדמיים (5 יח"ל) מתחביבם.

על המחברים:
שחר נייס – B.Ed  בהצטיינות במכללת זינמן לחינוך גופני ולספורט שבמכון וינגייט, M.Sc בהצטיינות בפיזיולוגיה של המאמץ בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל־אביב. במשך 7 שנים (תשנ"ה – תשס"א) כתב את השאלות למבחני הבגרות בחינוך גופני בתחומים: היבטים פיזיולוגיים, קינסיולוגיים ובריאותיים בחינוך גופני ובתורת הכושר הגופני.
ד"ר עמרי ענבר – סיים את לימודיו במכון וינגייט ב־1968 והמשיך את לימודיו לתואר B.Sc., M.Sc. ודוקטורט בארה"ב (באוניברסיטאות ניו־יורק וקולומביה) בתחומי הפיזיולוגיה של המאמץ ופיזיולוגיה שימושית. מחברם של שלושה ספרים בתחום הפיזיולוגיה של המאמץ ושל עשרות מאמרים ופרקים בכתבי עת מדעיים ובספרים ישראליים ובין-לאומיים.

הפיזיולוגיה של המאמץ  - מדריך למורה

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063