הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

מוח מנצח

מוח מנצח

מאת: ד"ר מארק היימן

המפתח לבריאות המוח, שיפור מצב הרוח וחידוד החשיבה והזיכרון

בעיות בריאותיות, כמו מצב רוח ירוד, דיכאון, חרדה, הפרעות שינה, אובדן זיכרון, ערפול מוחי, הפרעות קשב, אוטיזם, אלצהיימר ודמנציה, הן כולן ביטויים שונים של תופעה הקשורה לבריאות המוח המכונה בשם "מוח שבור". אנו נוטים לחשוב שלכל אדם הסובל מאחת התופעות הבריאותיות הללו יש בעיה נפרדת, אך למעשה הן כולן תוצאה של אותו "מוח שבור".
בספר ייחודי זה חושף הרופא האמריקאי הנודע, ד"ר מארק היימן, את תוכניתו החדשנית והפשוטה בת ששה השבועות לאיחוי "מוחות שבורים".
כך ישתפר הזיכרון, יתייצב מצב הרוח, החשיבה תהיה ממוקדת יותר, רמת הריכוז תעלה והרוגע, השלווה והביטחון העצמי יחזרו אליכם.

הרעיון שעומד מאחורי התוכנית המהפכנית של ד"ר היימן, הוא הקשר הדו-כיווני המוכח היום בין בריאות המוח ובריאות הגוף. עד כה ידענו שמחשבות משפיעות על מצב הבריאות הגופנית. אולם, מחקרים חדשים מגלים שגם ההיפך נכון: הבריאות הגופנית משפיעה מאוד על תפקודי המוח. לדוגמה, האם אי פעם חשתם שהחשיבה שלכם צלולה יותר אחרי פעילות ספורטיבית? האם הבחנתם בירידה בחשיבה אחרי זלילת ממתקים? האם הרגשתם ערנות אחרי שתיית קפה? האם המוח שלכם הפסיק פתאום לחשוב בזמן מתח, ריבוי משימות, או כשנדרשתם לסיים משימה קשה במועד? כל אחת מהדוגמאות הללו מגלה לנו עד כמה דרמטית יכולה להיות ההשפעה של פעילות ספורטיבית, תזונה או מתח על המוח.

התוכנית של ד"ר היימן מטפלת בבעיות באמצעות תיקון מצבים של חוסר איזון בגוף, שנגרמים לרוב על ידי חסרים תזונתיים, חומרים אלרגניים, מזהמים, רעלנים, או מתח נפשי. אם ניישם דרכים אלו כדי לטפל תחילה בגופנו, נוכל להגיע לבריאות נפשית טובה, ללא נטילת תרופות או טיפול פסיכולוגי.
מוח מנצח מביא לכם היום את הנושא החם של רפואת העתיד. הוא מהווה שיאו של מחקר שבדק ב-20 השנים האחרונות מה גורם למוח שלנו להיות שמח, ממוקד ורגוע; מחקר שחשף מספר קטן בלבד של גורמים פשוטים, שגורמים לדברים להשתבש ומציע דרכים לתקן אותם. חבל לחכות עד שמהפכה הזו תחלחל אל הקליניקה של הרופא שלכם, זה עשוי לקחת עוד 20 שנה, שהן בדרך הכלל הזמן שנדרש ליישום מסקנות מדעיות אצל חולים. כל התשובות עבורכם נמצאות כבר כאן ועכשיו בספר זה.

על מחבר הספר:
ד"ר מארק היימן הוא רופא אמריקאי, מומחה ברפואה מונעת והעורך הראשי של כתב העת היוקרתי ביותר בתחום הרפואה המשולבת "Alternative Therapies in Health and Medicine". ד"ר היימן כיהן במשך 10 שנים כמנהל רפואי בחוות הבריאות קניון-ראנץ` וכיום הוא בעל המרכז לבריאות מושלמת במסצ`וסטס. הוא כתב את רב-המכר חילוף חומרים מנצח (הוצאת פוקוס, 2007) והיה שותף לכתיבת רב-המכר בריא לתמיד (הוצאת פוקוס, 2005).

מוח מנצח

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063