הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

מוטיבציה לפעילות גופנית ולספורט

מוטיבציה לפעילות גופנית ולספורט

מאת: אמה גרון, שולמית רביב, רוני לידור
מה מניע ילדים ובני נוער לעסוק בפעילות גופנית ובספורט? מה מניע ספורטאי עילית להמשיך באימוניהם המפרכים ולנסות לשפר עוד ועוד את הישגיהם האישיים? כיצד אפשר לטפח מוטיבציה בקרב ילדים ומבוגרים לעסוק בפעילות גופנית ובספורט? ומדוע ילדים מאבדים עניין בעיסוקם הספורטיבי ונושרים ממנו לטובת עיסוקים אחרים? אלו הן כמה מהשאלות המעסיקות מורים לחינוך גופני, מאמנים בספורט, רופאים, מטפלים ומורי מורים בתחומי החינוך הגופני והספורט, שספר זה מנסה לספק להן תשובות.
המטרה העיקרית של הספר היא לבחון את תרומתם של סוגים שונים של מוטיבציה – מוטיבציה פנימית ומוטיבציה חיצונית, מוטיבציות המתעוררות בעקבות עונש או קבלת תגמול, המוטיבציה להשתתפות, המוטיבציה להישג, המוטיבציה התחרותית, מוטיבציות חברתיות ומוטיבציות מוסריות – לעיסוק בפעילות גופנית ובספורט.
הספר מיועד לאלו המלמדים ולומדים על מוטיבציה לפעילות גופנית ולספורט הן באוניברסיטאות והן במכללות האקדמיות המכשירות מורים, בעיקר אלו המכשירות מורים לחינוך גופני.
על המחברים
פרופ' אמה גרון, ממניחי היסודות המחקריים והיישומיים בתחומי הפסיכולוגיה של הספורט והלמידה המוטורית בישראל. פרופ' גרון עבדה שנים רבות במכון וינגייט ולימדה במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט. היא פרסמה מאמרים רבים בעברית, בולגרית ואנגלית במגוון נושאים בפסיכולוגיה של הספורט ובלמידה מוטורית כמו אישיות בספורט, מוטיבציה להישג בספורט ולהכנה מנטלית בספורט.
ד"ר שולמית רביב, מרצה בכירה במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט, לימדה שנים רבות קורסים העוסקים בפסיכולוגיה ובפסיכולוגיה של הספורט. ד"ר רביב פרסמה מאמרים רבים באנגלית ובעברית, בתחום הפסיכולוגיה של הספורט. אחד מנושאי המחקר העיקריים שלה הוא המוטיבציה לפעילות גופנית ולספורט.
פרופ' רוני לידור, מרצה וחוקר במכללה לחינוך ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט ובפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה. פרופ' לידור פרסם מאמרים רבים וספרים בתחומי המחקר שלו כמו למידה של מיומנויות מוטוריות, אסטרטגיות חשיבה ולמידה בתחום המוטורי וטיפוח ראשוני של ספורטאים צעירים. כמו כן, עורך את כתב העת "בתנועה" למדעי החינוך הגופני והספורט.
מוטיבציה לפעילות גופנית ולספורט

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063