הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר

נטורופתיה במטבח

נטורופתיה במטבח

מאת: ד"ר מירה כהן שטרקמן

בריאות, תזונה, מתכונים וטיפים

הספר מעניק ידע מסורתי ומודרני בבריאות לפי עקרונות הנטורופתיה. בישול ואפייה מהמטבח המקומי-הים-תיכוני, פשוט, בריא ומבריא, עדין לעיכול, קל להכנה וטעים. כל המתכונים שבספר נוסו אצל מירה במטבח, אצל מטופליה ותלמידיה. זמן ההכנה של כל מתכון ומתכון הוא קצר ונע בין 15 ל-45 דקות.
הספר הזה נועד לעשייה, לתרגול, להנאה ולחיים בריאים, ויש בו דפי הסבר ודפי עבודה.

ד"ר מירה כהן שטרקמן, צברית, בת לצברים מצאצאי מגורשי ספרד. עיקר עיסוקה בבריאות האדם, מניעת מחלות, ריפוי בגישה נטורופתית-הוליסטית, שינוי התנהגותי והתפתחות אישית. סיימה לימודי דוקטורט באוניברסיטת בר-אילן בחקר ספרות רפואה בלאדינו.

"מירה הצליחה תמיד למצוא מתכונים שמאפשרים לי לנסות חומרי גלם חדשים, שהפכו לחלק שגרתי מהתפריט המשפחתי שלנו. המתכונים שלה נתנו לי אומץ לנסות דברים שמעולם לא ניסיתי ולגלות תגליות טעימות ובריאות. "במיוחד אהובה אצלנו עוגת התבלינים מקמח כוסמין מלא עם שמן זית. ביקשתי ממירה מתכון לעוגה כי לא רציתי לוותר על האפשרות ליהנות מפרוסת עוגה כחלק מהתפריט שלי. הייתי מאוד סקפטית לגבי המתכון. להפתעתי, יצאה עוגה מעולה – שחומה, גבוהה, ריחנית וטעימה מאוד. היום היא אחת העוגות המבוקשות בביתנו". לאה פורשטט, עורכת דין.
"בזכות המתכונים הבהירים והמוצלחים של מירה הרגשתי מהר מאוד ׳בבית׳ במטבח הנטורופתי. הם תרמו רבות להנגשת השיטה ואני משתמשת בהם מספר שנים״. דנה גל, אומנית.

"אני בשנות החמישים לחיי. בעשרים השנים האחרונות חוויתי שלושה התקפי לב ושלושה צנתורים. במחלקת השיקום המליצו לי לשנות את התזונה והפנו אותי אל מירה שטרקמן 'אשר תתאים למצבך האישי, הנפשי והגופני תזונה נכונה'. נעניתי לאתגר והלכתי לפגישת ייעוץ. פגשתי אדם עם לב ענק שרוצה לשנות את העולם. קיבלתי מתכונים שלא נתקלתי בהם קודם […] וכבר עברתי אצל כמה וכמה דיאטנים בתקופת השיקום הלבבי. אין ספק כי המתכונים, האישיות, האכפתיות, הירידה לפרטים והיחס האישי והאנושי שיפרו את רמת חיי, מצב רוחי, התזונה וגם את הטעם שנרכש ממתכוניה של מירה. תודה על המפגש שבעשור האחרון הפך את שגרת חיי למהנה, מועילה לבריאה". אבי עזרא, איש עסקים.

"פעם בחודש במשך שנים היה מגיע למערכת ״חיים אחרים״, ירחון לרוחניות, לנפש-גוף ולרפואה אלטרנטיבית המדור הקבוע של מירה שטרקמן, ״צמח החודש״. מירה הייתה בוחרת צמח, עץ, עשב תיבול או זרע ומנתחת אותם מבחינת האיכויות התזונתיות, האנרגטיות והרוחניות. לעיתים היא הייתה מציעה תרגול מדיטציה ותמיד מצרפת מתכון מקורי. רק מקריאת המתכון הרגשתי בריאה ואנרגטית. המתכונים שלה היו העדות לכך שמזון בריאות יכול להיות גם משמח ומנחם". מיכל בן דוד, לשעבר עורכת ״חיים אחרים״.

נטורופתיה במטבח

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063