הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

נטורופתיה – כוח הריפוי העצמי של הגוף

נטורופתיה – כוח הריפוי העצמי של הגוף

מאת: ד"ר גילית שטיינר (N.D )

מדע הנטורופתיה מספק לנו את הידע אודות האמצעים המאפשרים לגופנו לרפא את עצמו. אמצעים אלה פשוטים וזמינים, כך שכל אחד יכול לקדם את בריאותו בקלות, אם יישם את העקרונות הבסיסיים של מדע זה.

ספר זה מהווה מדריך עדכני ומקיף לנטורופתיה. הוא מרכז את המידע הרב שהצטבר בשנים האחרונות בתחום התזונה והנטורופתיה והוא מסתמך על מחקרים רבים שנעשו בנושא עד לימים אלה. הספר כתוב בשפה פשוטה ושווה לכל נפש, ומיועד לסטודנטים בתחומי הרפואה המשלימה, למטפלים וכן לכל אדם המבקש לשמור על בריאותו.

פרקי הספר עוסקים בתזונה נכונה, בהכרת המזונות השונים הקיימים בשוק, במניעה ובניקוי הגוף מרעלים וכן בבעיות בריאותיות נפוצות. הספר נועד לסייע לכל אחד לשמור על בריאותו – בבחינת רפואה מונעת.

יישום המידע הנטורופתי, כפי שמובא בספר, עשוי למנוע מחלות עתידיות ולטפל בבעיות בריאותיות קיימות בדרך הטבעית, המפעילה את מנגנוני הריפוי הקיימים בגופנו. באמצעות ספר זה תכירו את היסודות המדעיים של הנטורופתיה ותבינו מדוע:

בריאות מערכת העיכול היא יסוד חיוני בבריאותנו, כך שאם אינה מתפקדת כראוי, היא יכולה לגרום לבעיות גופניות, גם כאלו שאינן מיוחסות למערכת העיכול (תגובות אלרגיות, דלקות מפרקים ומחלות עור שונות).
שומנים הם דבר טוב, בתנאי שאוכלים את השומנים הנכונים המכילים את החומצות השומניות החיוניות.
הפחמימות הן מזון חיוני לבריאותנו, בתנאי שהן בעלות אינדקס גליקמי נמוך.
יש להמעיט את השימוש באנטיביוטיקה, כיוון שהיא עלולה להחליש את מערכת החיסון שלנו וכך לחשוף אותנו למחלות חוזרות ונשנות.
רמה גבוהה של הומוציסטאין בדם מהווה סיכון למחלות לב וכלי-הדם וניתן בקלות להפחית אותה, על ידי נטילת קבוצת הוויטמינים B6 , B12 וחומצה פולית.
רמת כולסטרול תקינה בדם, אינה מבטיחה סיכון נמוך להתפתחות מחלות לב וכלי-דם.
פעילות גופנית אירובית חשובה לא רק לשמירה על כושר גופני, אלא גם לטיפול בדלקות ורידים, בבעיות מערכת העיכול, במצבי סוכרת, בתופעות גיל המעבר, באוסטאופורוזיס, בהפחתת מצבי-לחץ ועוד.
הרדיקלים החופשיים הנוצרים בגופנו או הנכנסים אליו, עלולים לגרום למחלות כרוניות רבות, ביניהן סרטן, מחלות לב וכלי-דם, עור, עצבים, ועוד.

מחברת הספר

ד"ר גילית שטיינר (N.D. ), תזונאית ונטורופתית ובעלת תואר ראשון (B.Sc.) בכושר גופני. עוסקת למעלה מ-15 שנה בחינוך לאורח חיים בריא ונכון.

משנת 1997 מנהלת קליניקה פרטית לטיפול נטורופתי, ומשנת 1999 משמשת כנטורופתית בצוות הטיפולי של "כללית רפואה משלימה".

משנת 2005 היא מנהלת את ביה"ס לרפואה משלימה – Medi Win במכללה לחינוך-גופני במכון וינגייט ומרכזת בו את מגמת הנטורופתיה. מרצה לתזונה הוליסטית ומנחה סדנאות בנטורופתיה ואורח חיים בריא.

נטורופתיה – כוח הריפוי העצמי של הגוף

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063