הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

סיפור בתנועה

סיפור בתנועה

מאת: מרתה רייפלד-שור

"…זכורה לי החזרה הראשונה למופע המחול "הענק וגנו" על הבמה, בבית הספר לאומנויות, כשלראשונה הופיעה דמות הענק כצל גדול ומאיים ולפתע לא היה שום צורך במילים. לא היה צורך להסביר לילדים מה לעשות ולאן ללכת. הם פשוט הגיבו בתנועה ריקודית וספונטנית, מלאת הבעה והזדהות. חיבור ישיר, מתבקש וחד-משמעי של סיפור ותנועה. המיטיב להתבונן יכול היה "לקרוא" את שפת הגוף…" ( ע"מ 12)
סיפור בתנועה בהוצאת "אופיר ביכורים", מציג מפגש בין עולם התנועה ועולם ספרות הילדים, ומציע מגוון רעיונות והצעות לשילוב בניהם, המעשיר את החוויה של הילד ואת יכולתו לבטא את עצמו ואת רגשותיו. הספר עוסק בשורה ארוכה של נושאים, בהם שאלות של זהות ודימוי עצמי, רגשות, יחסים, חגים ומועדים ועוד.
סיפור בתנועה מיועד לאנשי חינוך, הורים, פסיכולוגים, אנשי תנועה ומחול וכל מי שמטפל בילדים ושואף להעשיר את עולמם.
"השילוב בין שני תחומי הדעת מביא לשכלול היכולת התנועתית, לשמחה, להנאה, ולנגיעה במגוון עשיר של רגשות ואיכויות המצויים בכל אחד. שילוב זה מעצים את תחושת ההזדהות, מאפשר תהליכי עיבוד והפנמה עמוקים יותר, ויוצר חוויה עשירה, עמוקה ומגוונת בין המילה הכתובה לבין התנועה." (ע"מ 12)

מרתה רייפלד-שור
, בת קיבוץ נצר סירני, רקדה והופיעה בלהקת המחול הקיבוצית, להקת "בת שבע" ו"תיאטרון התנועה" של רות זיו אייל. שימשה כרכזת מגמה ומורה למחול בבית הספר לאומנויות תל אביב, בסמינר הקיבוצים ובמכללת "אורות ישראל", וכן יצרה מופעי מחול שהועלו ברחבי הארץ. בעלת תואר Med ליצירתיות בחינוך, וכיום מלמדת כמורה מוסמכת בשיטת "איינגאר יוגה".

סיפור בתנועה

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063