הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

עקרונות הפיזיולוגיה

עקרונות הפיזיולוגיה

מאת: רוברט מ' ברן ומתיו נ' לוי
הפרקים שלפניכם הם חלק מהספר "עקרונות הפיזיולוגיה" בעריכת רוברט מ' ברן ומתיו נ' לוי. הספר במהדורתו המקורית באנגלית כולל 50 פרקים, ובהם חלקים על הפיזיולוגיה של התא. על מערכת העצבים ועל המערכת האנדוקרינית. חלקים אלה לא תורגמו, מאחר שאחדים מהנושאים הנידונים בהם נלמדים בקורסים אחרים של האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן לא תורגמו שני הפרקים האחרונים בחלק על מערכת הלב ומחזורי הדם.
הספר כולל איורים בצבע, והם מקובצים בסופו של כל פרק. במהלך הקריאה, כאשר תיתקלו בהפניה לאיור, חפשו אותו בעמודי האיורים שבסוף הפרק. עמודים אלה מסומנים לאורך שוליהם בפס צבעוני ועליו שם הפרק, וממוספרים בנפרד מעמודי הטקסט. הכיתובים שבתוך האיורים לא תורגמו, ובמקרה הצורך מופיע במקרה לאיור תרגום או הסבר למונחים או לראשי התיבות שלהם.
רעיונות ומושגים חשובים מודגשים בגוף הטקסט בגופן שונה מהרגיל. כמו כן, מונחים חדשים או חשובים מובלטים באות עבה ולידם – בסוגריים – המונח הלועזי.
בפרקים משולבים הסברים על תנאים ומצבים קליניים הנוגעים למושגים הנלמדים בהם.
טקסט מסוג זה נתון במסגרת.
בסופו של כל פרק מובאת תמצית המדגישה נקודות מפתח בפרק. תוכלו להיעזר בה בעת חזרה על החומר.
הביבליוגרפיה מצומצמת וכוללת בעיקר מאמרי סקירה או מחקרים עדכניים.
מפתח המונחים בעברית שבסוף הספר יסייע לכם להתמצא בספר, לראות את הנושאים המשותפים לפרקים ולחלקים השונים, ולחפש מושגים לפי הצורך. הוא ערוך בסדר אלפביתי, ומונחים בספרות ובלועזית קודמים למונחים בעברית. המונחים מאורגנים בהיררכיה, ממונחים מרכזים למונחים משניים;
כמו כן יש הצלבות והפניות בין מונחים דומים.
עקרונות הפיזיולוגיה

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063