הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

פנאי מועיל נופש פעיל

פנאי מועיל נופש פעיל

מאת: הלל רסקין

כל מה שרצית לדעת על שימוש נבון בשעות הפנאי. פנאי ונופש – לכאורה שני מושגים ידועים ושגורים, אולם במציאות מעטים הם האנשים שהקשר בין מושגים אלה נהיר להם, ובידם כלים לבילוי נבון של שעות הפנאי. כתוצאה מכך עלול הפנאי להביא לבטלה ולבילוי, הגורמים נזק לפרט ולחברה. בדפי הספר מוצגת תמונה שיטתית ומקיפה של משמעות מושגים אלה, בצד כלים להערכה עצמית של דרכי הבילוי הנבון בשעות הפנאי, איתור ובחירת פעילויות המתאימות לפרט ודרכי פיתוחן. תרבות פנאי רצויה קובעת את איכותה של חברתנו והדרכים להשגתה מוצגות בספר זה. הגם שהספר נועד בראש ובראשונה לציבור הרחב, כדי לסייע לקוראיו לשפר את תרבות הפנאי שלהם ועמה את איכות חייהם, יכולים גם אנשי המקצוע המופקדים על תחומי הפנאי השונים להיעזר בו. אלה כוללים מורים ומחנכים, עובדים קהילתיים, מפעילי מרכזים קהילתיים, מועדוני נוער, בתי אבות ובתי תלמיד, עובדי מחלקות נוער, ספורט, תרבות וחברה ורבים אחרים.

מחבר הספר, פרופ' הלל רסקין, הוא ראש מרכז קוסל לחינוך גופני, לתרבות הפנאי ולקידום הבריאות. שבאוניברסיטה העברית בירושלים, הנו בוגר האוניברסיטה העברית (ב.א), אוניברסיטת ניו־יורק (מ.א וד"ר) בתחומי תרבות הפנאי וקידום הבריאות. מאז 1954 הוא מרצה, חוקר ומנהל פרויקטים שונים בתחומי תרבות הפנאי. ב־1978 יזם והקים את האגודה הישראלית לתרבות הפנאי והנופש, והנו משמש כיו"ר שלה עד היום.

ב־1980 נבחר להנהלת הארגון האירופי, וב־1987 לארגון העולמי לתרבות הפנאי והנופש, בו הוא מכהן כיו"ר המועצה לחינוך גופני. מ־1988 משמש כממונה על החינוך לתרבות הפנאי במערכת החינוך בישראל. לזכותו יותר מ־200 פרסומים בתחומי עיסוקו, והנו מוכר כאחד היועצים והמומחים הידועים בעולם בתחומים הנדונים בספר זה.

פנאי מועיל נופש פעיל

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063