הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט
באנר ספרים

רפואה סינית – מזון לחיים

רפואה סינית - מזון לחיים

מאת: טניה אגורסקי הרצל

ספר זה בשפה העברית הוא נכס המכיל ידע רב-ערך לכל העוסקים בתחום הרפואה הסינית – מטפלים ולומדים. גישתו של הספר מתבססת על עבודתו של הרופא והסינולוג הצרפתי המפורסם ד"ר איסאלה (J.M. Eyssalet).

הספר מנתח את תפיסת העולם של הרפואה הסינית, מסביר את מושגי היסוד ואת משמעויות סימני השפה הסינית והנומרולוגיה למכלול גוף-נפש-רוח ברפואה הסינית. הספר מעניק כלים אמתיים ללומד ולעוסק ברפואה הסינית: הבנת הפיזיולוגיה האנרגטית של האדם וניתוח מעמיק של התזונה ודרכי הטיפול באמצעותה.

תזונה סינית בספר: פירוט הצ'י של המזון, חמשת הטעמים והריחות והשפעתם ברמת השמים הארץ והאדם, הצורה של המזון, הבנתו דרך דגמים שונים של יין יאנג, רשימת מזונות, סיווגם על פי צורך טיפולי, כולל ההנחיות התזונתיות המרתקות של סון סי מיאו בהתאם לחודשי השנה ולימוד ישיר של ששת הטיפוסים של בני האדם על פי זרימת הצ'י.

קהל היעד:
כל הלומדים והמטפלים ברפואה הסינית ימצאו בספר בסיס תאורטי וכלים מעשיים. גם המתעניינים במחשבה ובתרבות הסינית יאמצו אותו כמקור מידע חשוב – מכיוון שהספר מסכם באופן מעמיק וברור את תורת הרפואה הסינית. התזונאים ימצאו בספר זה מקור למידע מעשי מעמיק ויקר ערך בכל הנוגע לחשיבות התזונה באבחון, בטיפול ובחיים בכלל.

המחברת, טניה אגורסקי הרצל, בעלת תארים בביולוגיה, היסטוריה ופילוסופיה של המדעים וכן .M.Sc בגנטיקה מהאוניברסיטה העברית. לפני כעשרים שנה, בעקבות מפנה תפיסתי ומקצועי, הוכשרה כמטפלת ברפואה סינית. את הסמכתה והשכלתה בתחום רכשה בלימודיה בארץ ובסין, בייחוד אצל ד"ר איסאלה (Insitute IDEES, פריז, צרפת) וגב´ רושא דה-לה-ואלה (Institut Ricci) (Rochat de la Valley, פריז, צרפת). כיום טניה היא מטפלת מוכרת ברפואה סינית ומלמדת במוסדות הלימוד המובילים בתחום.

רפואה סינית - מזון לחיים

רוצה לקבל פרטים על ספר מסוים?

לא צריך להתקשר! מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

    טלפון כללי מכון וינגייט
    *3063