הכנס את החיפוש שלך

בקרוב: מתקן אימונים לאומי לענף הטיפוס הספורטיבי

בקרוב: מתקן אימונים לאומי לענף הטיפוס הספורטיבי

מאת: marie

חדשות, מכון וינגייט

19 - 10 - 20

מתקן האימונים יוקם בשיתוף פעולה של מכון וינגייט, התאחדות הטיפוס בישראל ובסיוע משרד התרבות והספורט. בשלב הראשון, שיחל כבר בחודשים הקרובים, יוקם קיר טיפוס בסגנון בולדרינג בעלות של 800 אלף ₪. בהמשך יוקמו 2 קירות טיפוס נוספים לענפי ההובלה והספיד

ענף הטיפוס יופיע לראשונה באולימפיאדת טוקיו 2021 כענף אולימפי והוא בדרך לקבל מעמד קבע החל מאולימפיאדת פריז 2024, מה שהיווה זרז לבנייה מהירה של מערך תשתית ואימונים במכון וינגייט, מרכז האימונים של ענפי הספורט האולימפיים וביתם הלאומי של איגודי ספורט רבים.

ענף הטיפוס, האתגרי והדינמי פופולרי מאוד בקרב צעירים ומבוגרים בארץ ובעולם. בוודאי לאור החשיפה העצומה לה זוכה הענף בתוכנית “נינג’ה ישראל” בהשתתפות המטפסים יובל שמלא ואלכס חזנוב וכוכבי טיפוס נוספים. ההערכות הן כי בישראל פועלים לפחות כ-30,000 מטפסים וכיום פועלים ברחבי הארץ 40 קירות טיפוס בתפוסה מלאה. עם זאת, יש לזכור כי לקירות טיפוס אלה אוריינטציה מסחרית, והם אינם מותאמים לצורכי האימון של ספורטאים תחרותיים.

 

כיום, הדרך היחידה של המטפסים התחרותיים הישראליים להתאמן ברמה הדרושה היא לקיים מחנות אימונים בחו”ל. ב-2019 נערכו 20 תחרויות סבב ברחבי הארץ במסגרת הליגה הארצית בה נטלו חלק קרוב ל-500 מתחרים ו-4 תחרויות של אליפות ישראל לבוגרים ולנוער. נבחרת ישראל בטיפוס, המונה 44 ספורטאים רשמה בשנת 2019 בלבד  135 הופעות בין-לאומיות.
ארבעה מחברי הנבחרת מתמודדים על כרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021  ו-4 מטפסות נמנות עם סגל ה-Top Team של “אתנה” לקידומן של נשים בספורט. גם ברמה הארצית שנת 2019 הייתה משמעותית – בשנה זו נערכו 20 תחרויות סבב ברחבי הארץ במסגרת הליגה הארצית עם קרוב ל-500 מתחרים ו-4 תחרויות נוספות במסגרת אליפות ישראל לבוגרים ולנוער.

שי אברהמי, מנכ”ל מכון וינגייט: “אנו מאמינים כי מתקן טיפוס לנבחרת הלאומית, בשילוב המעטפת ההישגית ומגוון השירותים שהמכון יודע לספק, יישפר באופן משמעותי את איכות האימונים ורמת המוכנות של ספורטאי העילית בארץ בענף הטיפוס, וללא ספק יתרום למימוש הפוטנציאל להישגים בזירה הבין-לאומית. אני שמח מאוד על בחירתו של איגוד הטיפוס להקים במכון וינגייט את מתקן האימונים הלאומי.”

 

 

ארז הראלי, מנכ”ל התאחדות הטיפוס הספורטיבי והאתגרי בישראל: “ענף הטיפוס הוא ענף ספורט בצמיחה אדירה עם פופולריות גדולה המגיע לתפוצה רחבה בארץ. בנייתו של מתקן האימונים הלאומי היא אירוע משמעותי ביותר בכל הקשור לתהליך התמקצעותו של הענף בארץ. אנו שמחים ומברכים על שיתוף הפעולה עם מכון וינגייט, משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי ומקווים שנביא את הענף למקומות אליהם אנו שואפים להגיע”.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
בדרך לטוקיו: יובל פרייליך במלוא הכוח

בדרך לטוקיו: יובל פרייליך במלוא הכוח

חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

28 - 02 - 2021
הסייף יובל פרייליך, העסוק בימים אלו בהכנות לקראת טורניר “ההזדמנות האחרונה” שתתקיים במדריד באמצע אפריל, נמצא בעיצומו של הליך לאפיון פרופיל הכוח והמהירות של תנועותיו בהובלת מאמן היכולת הגופנית, יואב אזרד ופיזיולוג המאמץ, עידן חרט, למען שיפור הביצועים ודיוקם בדרך להשגת הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021
קרא עוד
פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

24 - 02 - 2021
הפיילוט המתבצע במרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט עוקב אחר שיפור הכוח והכוח המתפרץ בקרב שחייני נבחרת ישראל והאקדמיה ואת השפעתם על הביצועים במים
קרא עוד
שלוחה חדשה לביה”ס למאמנים:  וינגייט – כפר המכביה

שלוחה חדשה לביה”ס למאמנים: וינגייט – כפר המכביה

חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט

04 - 02 - 2021
בבית הספר החדש יילמדו קורסי המדריכים בכל מקצועות הכושר והתנועה וחניכיו ייהנו ממתקני הכושר האיכותיים שמציע כפר המכביה. במסגרת שיתוף הפעולה יוצעו גם מסלולי לימוד תזונה ייחודיים
קרא עוד
מכון וינגייט: הושקו מיזמי בינוי בהיקף של 218 מיליון ש”ח

מכון וינגייט: הושקו מיזמי בינוי בהיקף של 218 מיליון ש”ח

חדשות, מכון וינגייט

11 - 01 - 2021
באירוע ההשקה במעמד שר התרבות והספורט, מר חילי טרופר, הושקו מיזמי שדרוג מתקנים ובנייתם, ובראשם גולת הכותרת – בניין רב תכליתי, חדשני ומתקדם לנבחרות הלאומיות. השר חילי טרופר: זו בשורה גדולה לכל מי שהספורט הוא דרך חיים עבורו”.
קרא עוד