הכנס את החיפוש שלך

נחנך קיר שיאי שחייני ישראל בבריכה הלאומית

נחנך קיר שיאי שחייני ישראל בבריכה הלאומית

מאת: wingate
מידע ביוגרפי

חדשות, אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט

26 - 07 - 20

באירוע רב משתתפים, בבריכה הלאומית במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, נחנך קיר שיאי ישראל בשחייה. על הקיר תועדו השיאים החל משיאה של עדי ביכמן ב-1999 ועד לשיאים של מירון חירותי ואנדראה מורז מהקיץ האחרון. יו”ר איגוד השחייה: “אני רוצה שכל ילד שמגיע לבריכה הלאומית יסתכל על הקיר הזה וירצה ששיאו יופיע עליו כשיגדל”

באירוע מרשים ורב משתתפים נחנך אתמול (שלישי) בבריכה הלאומית במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, קיר המרכז את שיאי ישראל בבריכות ארוכות וקצרות במשחים אישיים ובמשחי שליחים. תיעודם של השיאים, המופיעים על הקיר, נעשה מאז שיאה של שחיינית העבר, עדי ביכמן ב-1500 מ’ חופשי ועד לשיאים האחרונים של מירון חירותי ואנדראה מורז ב-50 מ’ חופשי באליפות ישראל שהתקיימה באוגוסט האחרון.

בטקס שכלל גם הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה השתתפו, יו”ר איגוד השחייה, מר סימון דוידסון, מנכ”ל האיגוד, מר אמיר טיטו, מנכ”ל המכון הלאומי למצוינות בספורט, מר שי אברהמי, יו”ר מועצת מכון וינגייט, מר יקי אנוך וחברי הנהלת המכון, אנשי ארנה נותנת החסות לשחייני ישראל, שחייני עבר, מאמנים ושחייני נבחרות ישראל בעבר ובהווה ובהם: גל נבו, יעקב טומרקין, מירון חירותי, אנסטסיה גוברנקו ועוד רבים וטובים.

מנכ”ל מכון וינגייט, שי אברהמי ויו”ר מועצת המכון, יקי אנוך (צילום: פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

יו”ר איגוד השחייה, מר סימון דוידסון, הודה בהתרגשות לקהל הנוכחים ואמר: “שמח לראות כאן שחייני הווה ושחייני עבר כמאמר המשפט ‘עם שלא יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל’. המטרה שלנו היא שכל ילד שמגיע לכאן, לבריכה הלאומית, יסתכל על הקיר הזה וירצה ששיאו יופיע עליו כשיגדל. אני מאחל לכולם שנה טובה שבה כמה שיותר שיאים יישברו כאן על הקיר”.

יו”ר איגוד השחייה, מר סימון דוידסון (צילום: פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

שחיין נבחרת ישראל ובוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, מירון חירותי: זה כבוד ענק בשבילי שהשם שלי כתוב כאן על הקיר ובכלל להיקרא שיאן ישראל. אני רואה כאן באירוע שחיינים שהערצתי כשחיין צעיר – את חלק מהשיאים אני זוכר ממש טוב, זוכר היכן הייתי ברגע שהשיא נשבר. תודה רבה לאיגוד השחייה שבנה את הקיר הזה”.

שיאן ישראל, מירון חירותי (צילום: פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

וסיכם: “שיאים נועדו להישבר ואני יכול להבטיח שכל עוד אני שוחה, אנסה בכל כוחי לשבור אותם כמה שיותר פעמים. בתקווה שימשיכו להישבר כמו בקצב בו נשברו בשנה האחרונה”.

שיאנית ישראל, עדי ביכמן (צילום: פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

השחיינית האולימפית, שיאנית ישראל, עדי ביכמן: “אני נרגשת להיות במעמד הזה. יש כאן לא מעט שיאנים שנולדו לא מעט שנים אחרי שאני קבעתי את השיא שמונח כאן על הלוח. שיאים נועדו להישבר ובפרוס השנה החדשה, שנה אולימפית, אאחל שכל השיאים שהונחו על הלוח החדש ינופצו ושייקבעו שיאים חדשים”.

קיר השיאים החדש בבריכה הלאומית (צילום: פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

והטיבה לסכם: “ספורט מייצר מודל לחיקוי. הקיר הזה בא להזכיר לכל ילד וילדה שמגיעים לבריכה במכון הלאומי למצוינות בספורט שיש שחיינים שכבר עשו את זה בעבר ואין סיבה שבפעם הבאה אלו לא יהיה הם. תודה רבה שנתתם לשיאנים מקום של כבוד בשכתוב ההיסטוריה של השחייה הישראלית”.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
בדרך לטוקיו: יובל פרייליך במלוא הכוח

בדרך לטוקיו: יובל פרייליך במלוא הכוח

חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

28 - 02 - 2021
הסייף יובל פרייליך, העסוק בימים אלו בהכנות לקראת טורניר “ההזדמנות האחרונה” שתתקיים במדריד באמצע אפריל, נמצא בעיצומו של הליך לאפיון פרופיל הכוח והמהירות של תנועותיו בהובלת מאמן היכולת הגופנית, יואב אזרד ופיזיולוג המאמץ, עידן חרט, למען שיפור הביצועים ודיוקם בדרך להשגת הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021
קרא עוד
פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

פיילוט לשיפור הכוח של שחייני ישראל

חדשות, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

24 - 02 - 2021
הפיילוט המתבצע במרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט עוקב אחר שיפור הכוח והכוח המתפרץ בקרב שחייני נבחרת ישראל והאקדמיה ואת השפעתם על הביצועים במים
קרא עוד
שלוחה חדשה לביה”ס למאמנים:  וינגייט – כפר המכביה

שלוחה חדשה לביה”ס למאמנים: וינגייט – כפר המכביה

חדשות, ביה"ס למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט

04 - 02 - 2021
בבית הספר החדש יילמדו קורסי המדריכים בכל מקצועות הכושר והתנועה וחניכיו ייהנו ממתקני הכושר האיכותיים שמציע כפר המכביה. במסגרת שיתוף הפעולה יוצעו גם מסלולי לימוד תזונה ייחודיים
קרא עוד
מכון וינגייט: הושקו מיזמי בינוי בהיקף של 218 מיליון ש”ח

מכון וינגייט: הושקו מיזמי בינוי בהיקף של 218 מיליון ש”ח

חדשות, מכון וינגייט

11 - 01 - 2021
באירוע ההשקה במעמד שר התרבות והספורט, מר חילי טרופר, הושקו מיזמי שדרוג מתקנים ובנייתם, ובראשם גולת הכותרת – בניין רב תכליתי, חדשני ומתקדם לנבחרות הלאומיות. השר חילי טרופר: זו בשורה גדולה לכל מי שהספורט הוא דרך חיים עבורו”.
קרא עוד