הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

34 ספורטאים אוקראינים במכון וינגייט

34 ספורטאים אוקראינים במכון וינגייט

מאת: Marie Rose
חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי
21 - 03 - 22

אל 17 הסייפים שכבר הגיעו למכון וינגייט בשבוע שעבר הצטרפו השבוע 17 ג'ודוקות שכבר התאמנו עם נבחרת הנשים של ישראל. שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיע לבקר, לעודד ולשמוע את הסיפורים האישיים הקשים. חילי טרופר: "הסיפורים הקשים מדגישים את המחויבות שלנו לעשות הכול למענם בעת הזו". מנכ"ל וינגייט שי אברהמי: "אנו גאים על ההזדמנות לארח אותם בשעה קשה זו"

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הגיע היום (שני) למכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, יחד עם אבי בנבנישתי, סגן ראש מנהל הספורט, כדי לבקר, לעודד ולשוחח עם 34 הספורטאיות והספורטאים האוקראינים מענפי הסיף והג'ודו המתארחים ומתאמנים במכון.

 


שני הרשקו, שי אברהמי, השר חילי טרופר במרכז ג'ודאי וג'ודאיות אוקראינה, אבי בנבנישתי ויקי אנוך (צילום: אבי שי)

 

טרופר ביקר באימוני הספורטאים האוקראינים בליווי של יקי אנוך, יו"ר מכון וינגייט, שי אברהמי, מנכ"ל המכון ושמשון שעתל, סמנכ"ל התפעול והתשתיות – ושמע את סיפוריהן של מאמנת ענף הדקר של נבחרת הנוער של אוקראינה, היהודייה נטליה קונראד ובתה הסייפת נטלי, צפה באימון הנבחרת ושוחח גם עם סייף נבחרת ישראל, יובל פרייליך – אלוף אירופה המכהן מאז 2019. לאחר מכן הקשיב ארוכות גם לסיפורה הקשה של מאמנת הג’ודו של הנבחרת האוקראינית, אלכסנדרה סטרקובה, שסיפרה על שכניה שנהרגו וביתה שהופצץ ונהרס ואילו מאמן נבחרת ג'ודו הנשים, שני הרשקו הפציר בשר לבדוק אפשרויות להאריך את שהותם של הספורטאים בארץ תקופה נוספת נוכח העובדה שאין להם לאן לחזור.

השר חילי טרופר עם הסייף יובל פרייליך, אלוף אירופה 2019 (צילום אבי שי, מכון וינגייט)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "להיות כאן היום ולשמוע את הסיפורים מקרוב זה קודם כל כואב. זה גם מדגיש את האחריות שלנו לעשות הכול למענם בעת הזו. זו גם הזדמנות להודיע שסיכמתי עם שרת הפנים על כניסה של עוד 50 ספורטאים אוקראינים לישראל. אנו רוצים לתת להם מקלט בימים קשים אלה. אני מודה למכון וינגייט, לשי אברהמי ולכלל השותפים על ההירתמות למען הספורטאים."


חילי טרופר משוחח עם נטליה קונראד. מאחור: אירנה טל, אלכסנדר איבנוב, שמשון שעתל, שי אברהמי ויקי אנוך (צילום: אבי שי)

 

במהלך הביקור הודיע השר טרופר כי סיכם עם שרת הפנים על הגדלת מכסת הספורטאים האוקראינים שיוכלו להיכנס ארצה מ-50 ל-100 והבטיח לסייע להם כמיטב יכולתו.

 

שי אברהמי, מנכ”ל מכון וינגייט, סיכם: “הגעת הנבחרות לכאן נעשתה בזכות הקשרים האישיים בין הספורטאים, המאמנים, האיגודים ובעזרת משרד התרבות והספורט שתמך במהלך. אנו גאים על ההזדמנות לארח אותם כאן בתקופה קשה זו ולהעניק להם את המעטפת הראויה. הם לנים כאן, אוכלים כאן ומתאמנים כאן. כל אנשי המכון מתגייסים למענם על מנת להקל עליהם. אנחנו מקווים שיוכלו לחזור בשלום לארצם בקרוב”.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

משלחת ישראל למשחקים האולימפיים פריז 2024

משלחת ישראל למשחקים האולימפיים פריז 2024

מאמרים, מכון וינגייט, ספורט הישגי, חדשות
16 - 04 - 2024
קרא עוד
67 שנות עשייה למען קידום הספורט הישראלי

67 שנות עשייה למען קידום הספורט הישראלי

חדשות, מכון וינגייט, ספורט הישגי
07 - 04 - 2024
היום, 7 באפריל 2024, 6 חודשים לפרוץ מלחמת "חרבות ברזל", מכון וינגייט מציין 67 שנים להיווסדו
קרא עוד