הכנס את החיפוש שלך

חדר כושר

פורום חדר כושר

מנהלי הפורום

משה שחר
משה שחר / ראש תחום אנטומיה וקינזיולוגיה, בבית הספר למאמנים ולמדריכים על שם נט הולמן במכון וינגייט. רכז קורס מדריכי חדר כושר.
הודעות
55
פעילות אחרונה
מזמן, 09:27
ההודעה האחרונה
לחיצת חזה
אני / 21/07/21 19:32
חשיבות של מרכיב תזונתי: סוכר ומלח
דורי / 15/07/21 15:02
הגיל המבוגר
איתמר / 04/07/21 16:01

פורום

הוסף הודעה חדשה

הוספת הודעה חדשה

העלה קובץ

ההודעות ותגובות

 • לחיצת חזה יד שמאל נוטה למטה ... ויד ימין תקינה (לחיצת חזה כנגד מוט) מה אפשר לעשות?
  • אני מניח שצד אחד חלש יותר וזה בהחלט נורמאלי. אין סימטריה מוחלטת! אני מציע לעבוד עם משקולות יד ולהוסיף עומס נובף, מספר חזרות נוסף ליד החלשה יחסית
 • איזה מרכיב תזונתי הוא החשוב ביותר? איזה מרכיב מביא לדעיכתו? האם יש אמת בהרצאה? https://youtu.be/tD-PbRFSAXQ
 • אני מעלה השערה, האם זה לא הגיוני, שהגוף יתחיל לחדש תאי שריר והפקת הורמונים במדה ואני בן 67 ומתאמן כל יום עם משקולות בעצימות גבוהה?
  • יש אפשרות לייצר את המרכיהים התוך תאיים, אותם אברונים שיחודיים לתא השריר המסוגלים להתכווץ. בניה שלהם אפשרית אבל היא תלויית גיל: מתאמן צעיר מסוגל כמוהן לבמות יותר... אגב, תאי השריר מתים כחלק מתהליך זיקנה טבעי.
 • האם יש גיל שבו הגוף כבר לא מושפע מאמוני בודיבלדינג? האם בגילי, 67, אוכל לראות התקדמות מבחינת מבנה גוף לאורך זמן באימוני משקוולות? או שמא אני צריך לקחת תוספים למען השגת המטרה?
  • בגיל מבוגר ישנה ירידה בהורמון המין הזכרי , הורמון הגדילה והורמונים אחרים. היפרטרופיה תלויה גם ברמת הטסטוסטרון ולכן בן 67 לא יראה כמו בן 25. חוץ מזה, בגיל 50 פלוס, מתחילה תמותה של תאי שריר כך שהשמערה על המסה קשה. אגב, יש אפשרות להשתמש בתוספי הורמונים בפיקוח רפואי וזה עשוי למנוע הידלדלות.
 • לאילו שרירים לוקח יותר זמן להתפתח ולגדול, לשרירים הגדולים בגוף כמו למשל היריכיים, או לשרירים הקטנים בגוף כמו למשל בידיים? בהנחה שאני מאמן את שתי קבוצות השרירים באימוני כוח איפה אני אראה תוצאות מהר יותר לאחר תקופה? תודה למשה.
  • הכותרת לא נכונה. אין היפרטרופיה שתלוייה בגודל השריר. יש שרירים שנראים גדולים יותר כי מראש, המסה שלהם גדולה יחסית: שריר החזה או הגב. לעומת זאת, שרירי האמה או השוק קטנים יחסית, אנטומית, ולא יוכלו לגדול ולבלוט כמו שריר הגב או החזה. לכולם אותו פוטנציאל גדילה, הכל אם כך יחסי לגודל האנטומי הראשוני.
 • שלום משה, זה יהיה תקין ויעיל להחליף שיטת אימון כל אימון? אימון אחד דרופ סט ובאימון יומיים אחריו סופר סט? או שלחכות עם כל שיטה חודש לפחות? תודה
  • שיטות האימון טובות לטווח ארוך. תחליף אם השיטה כבר היא ל לא פועלת או אם אתה משתעמם, איו טעם בהחלפות כאלו.
 • אני מתאמן כל שבוע בימי ראשון, שלישי וחמישי אימוני כוח פול בודי. אני רוצה להגיע למכון גם בימי שני ורביעי לאימוני ספינינג\ריצה. ההתלבטות: במקום לתת לגוף ובפרט ולרגליים ימי התאוששות ומנוחה, אני בעצם מאמן אותם חמישה ימים ברצף. מה דעתכם, האם כדאי לוותר על אימונים נוספים? סיכוי מוגבר לפציעות ופגיעה בהיפרטרופיה כתוצאה מהתכנית? תודה.
  • עקרונית, אין בעיה להתאמן בכל יום. עוצמת האימון היא שקובעת לא מספר האימונים. אם אתה מרגיש שאימוני הספינינג קשים ומפריעים לאימוני הרגליים, זה הסימן לשינוי התוכנית... אם ביצועיך טובים, אני לא רואה בעיה, מקובל לבצע אימונים אירוביים גם בהמשך לאימוני הכוח.
 • שלום רב. ראיתי באינטרנט שיש כמה עשרות תכניות אימון. החלטתי על תכנית אימון כזו שכל אימון של שריר מסוים, אני מחליף את התרגילים. יש הגיון בדרך זו, או להתמיד באותם התרגילים לפחות חודש וחצי? כי בשורה תחתונה, כל התרגילים לשריר מסוים, עושים את אותה העבודה.
  • תוכנית אימונים צריכה להיות מותאמת אישית: מותאמת ליכולותיך וצרכיך האישיים. אם התוכנית מוכנה אינטרנטית, היא לא מביאה בחשהון את יכולותך או צרכיך. אני מציע שתתייעץ עם מדריך, אל תעבוד עם תוכניות כאלה.
 • הדבר הכי חשוב בתרגיל, הוא שמירה על עמוד שדרה ניטרלי. אם לא שמרת אותו כך וביצעת אותו עם גב כפוף ועגול, אזי אתה מועד לפורענות, זה בדיוק מה שצריך לעשות כדי לפגוע בדיסק. הנשקל אותו הרמת הוא משקל כבד, היית צריך לתרגל מספר חודשים עם משקל נמול. חוץ מזה, התרגיל פשוט מייצר עומס גדול על הגב, זה סביר הרקע לכאבי השרירים שהרגשת. בקיצור, הרמת משקל גבוה המלווה בביצוע לא תקין...
 • היי חברים אני חדש פה בפורום כעקרון אני בוגר סמינר הקיבוצים תואר ראשון בחינוך גופני והתמחות במגמת יציבה. למעשה אני מתאמן המון שנים באופן לא רציף לפני כ 4 שנים עבדתי עם תוכנית שנקראת 5 *5 שכוללת את תרגילי הליבה החשובים. התחלתי דד ליפט אז במשקלים התחלתי של 50 ולאחר ה חודשיים הגעתי עד 100 קילו למעשה כל המשקולות שהיו לי בסהכ בחדר כושר שלי. הקפדתי לפי מיטב המדריכים על טכניקה נכונה אבל כל הזמן היה מלווה בכאב מופשט באזור גב תחתון שהגעתי למשקלים של סהכ 100 קילו ל 5 חזרות rm5 קמתי בוקר עם גב תפוס תחתון ולאחר מכן גם הקרנה לברך לאחר מכן זה החמיר עד האצבעות של כף הרגל ממש נורא זה היה סבלתי מיזה חודש לא נבדקתי למרות שזה סימנים של פריצה או בלט הייתי ממש מדוכא לאחר חודש חלף כמובן שלא נגעתי בתרגיל הזה יותר . לאחר 4 שנים שוב אמרתי אנסה לעשות את התרגיל שוב עם משקל התחלתי של 60 קילו כי זה המינימום לקבל את הגובה של הצלחות בכדי לבצע את התרגיל וגם חשבתי שזה יהיה לי קל כי אני מתאמן בסהכ ומרגיש בסדר עם גב . בצעתי את התרגיל עם משקל של 60 קילו ושוב מיידית לאחר הסט השני והשלישי הרגשתי כאב דומה למה שהיה לי לפני 4 שנים שקמתי למחרת בבוקר ממש היה תפוס לי הגב בלי הקרנה בכלל אבל 3 ימים גב תחתון תפוס. אני מניח שהטכניקה לא מושלמת למרות שראיתי ושננתי כל סרטון והסבר על התרגיל לביצוע נכון. כיום אני ממש תוהה האם רצוי להמשיך עם התרגיל או לוותר ממה שקראתי טוענים שזה אמור לשפר את הגב ולהפחית כאבים וכמובן להתחזק , אני מאמין בגישה הזו אבל לא יודע מה לעשות אובד הצעות אשמח להכוונה או רעיונות שכחתי לציין אני בן 44 גובה 1.77 שוקל 83 מבנה גוף בינוני סבבה .
1 2 3
שינוי גודל פונט
ניגודיות