הכנס את החיפוש שלך
לוגו וינגייט

מבדק הזהב

מבדק הזהב - הדרך המקצועית להיכנס לכושר

אתם בוודאי מכירים את הרצון העז והמוטיבציה הגבוהה להתחיל להתאמן כדי לחזור לכושר, להשיל מספר קילוגרמים או פשוט כדי להרגיש טוב יותר עם גופנו.

איך מתחילים? איך נכנסים לשגרת אימונים נכונה ומתאימה, תוך מזעור הסיכונים ומירוב (מקסום) התועלות? כיצד מתאימים את תוכנית האימונים ומהן המטרות שעליי להציב לעצמי?

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, שמח להעמיד לרשותכם את "מבדק הזהב" בהנחייתם של טובי המומחים בתחום האימון והתזונה.

צוות המרכז יעניק לכם את הכלים המתאימים שיסייעו לכם לחולל את השינוי המתבקש בחייכם, בדרך לבריאות טובה הנשמרת לאורך זמן.

חבילת הזהב של מכון וינגייט כוללת את כל הבדיקות שצריך לפני שמתחילים לעשות כושר:

 

1. בדיקת RMR: הבדיקה למדידת הצרכים האנרגטיים במנוחה. תוצאות הבדיקה משמשות את התזונאית לתכנון התפריט היומי המומלץ בהתאמה לצרכיו ולמטרותיו של הנבדק.

 

2. מדידות אנתרופומטריות – כולל בדיקת DEXA:
תתבצענה מדידות גובה, משקל וסריקת הרכב הגוף בעזרת מכשיר ה-DEXA, למדידה מדויקת של הרכב הגוף. בדיקת הדקסה החדשנית מספקת נתונים מדויקים על הרכב הרקמות, לרבות מסת השריר ומסת השומן.
הסריקה מתבצעת כחלק מהערכת יעדי המשקל והתאמתם לענף הספורט ו/או לצורך מעקב אחר תהליכי שינוי כתגובה לתוכניות האימון והתזונה.


3. ייעוץ תזונתי אישי:
להתאמת תפריט אישי למתאמנים, הפחתת מסת השומן והעלאת מסת השריר, וכן לשימוש מושכל ומותאם בתוספי תזונה. ועוד. הייעוץ ניתן ע"י תזונאים קליניים בעלי רישיון עיסוק מטעם משרד הבריאות בישראל, ושעיקר עיסוקם מתמקד בליווי תזונתי של ספורטאי ההישג הבכירים של ישראל.

ההנחיות התזונתיות מותאמות אישית לצורכי הנבדק, תוך מתן דגש להרגלי האכילה והשתייה, תזמוני האכילה, הכוונה ליעד הרכב הגוף הרצוי ועוד.


4. בדיקת רופא ספורט:
בדיקת הנבדק מבחינה קלינית ולקיחת אנמנזה רפואית. בבדיקה ע"י רופא הספורט יש התייחסות ספציפית לאופי העיסוק בפעילות גופנית (עממי, תחרותי, הישגי).

 

5. בדיקת פרופיל לקטט (סף חומצת חלב): הבדיקה היעילה ביותר לתכנון נכון של עצימות האימון. הבדיקה מתבצעת במעבדה לפיזיולוגיה על גבי מסילה נעה או על גבי אופניים.
הבדיקה משלבת ארגומטריה קלינית לבדיקת הכשירות הרפואית ומתבצעת תוך מעקב רציף של א.ק.ג ומדידות לחץ דם. תוצאות הבדיקה מאפשרות לפיזיולוג של המאמץ לבנות עבורך תוכנית אימונים מיטבית עבורך, ועל-פיה יותאמו עצימות האימון ומשכו ליכולתכם האירובית ולמטרות שתגדירו.

 

6. ייעוץ פיזיולוגי לבניית תוכנית אימונים: הייעוץ הניתן על-ידי פיזיולוגים של המאמץ, כולל פיענוח של תוצאות מבדק פרופיל הלקטט והתאמתה של תוכנית האימונים, לרבות סוג האימון המומלץ, עצימות האימון ומשכו.

 

מה עליכם להביא?
• תוצאות בדיקות דם עדכניות (עד 4 חודשים לפני הייעוץ)
יומן אכילה לשלושת הימים שלפני הייעוץ
שאלון תזונתי מלא
• תוכנית אימונים – אם יש
• בגדי ספורט
• נעלי ריצה
• מגבת לזיעה
• מגבת למקלחת
• מים

יצירת קשר עם המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

טלפון כללי מכון וינגייט טלפון: 09-8639400/420, פקס: 09-8639412

  פנו אלינו לקבלת מידע על לימודים והרשמה
  ליצירת קשר עם המרכז לרפואת ספורט ולמחקר

   מאשר קבלת תכנים שיווקיים
   טלפון כללי מכון וינגייט
   *3063
   Secured By miniOrange